Transitions jak łaczyć klipy?
Witam mam klopot z łaczeniem dwóch klipów za pomocą przejść. Chodzi o to ze jak użyje transitions to pojawia sie podczas przjscia z jednego klipu w drugi na chwile ostatnia klatka z łaczonego klipu. Czy ja źle to robie czy to bład programu?
Odpowiedz
Ty robisz źle.
Pewnie rozciągasz pierwszy klip na drugi (za krawędź -> przedłużając event w ten sposób).
Musisz najechać jednym eventem na drugi, a nie przesuwać krawędź.
Odpowiedz
klipów nie rozciągam. Są one połaczone ze sobą krawędziami , potem wybieram przejscie , łapie myszką na wybrane przejscie i przenosze na połaczone ze sobą klipy i wtedy robi sie ten problem co pisze...
Odpowiedz
i się właśnie rozciąga :) Bo skąd się bierze to, że nachodzą nagle na siebie?
Skoro jeden klip ma 10sekund. Drugi za nim 20 sekund. Stykają się klatka do klatki -> nakładasz w ten sposób przejście, które powoduje, że powstaje część wspólna (wyświetlane są częściowo dwa filmy).
I nagle okazuje się, że każdy z filmów ma 11 sekund :)
Odpowiedz
czyli jak to robic zeby było dobrze? :) czy musze za kazdym razem skracać poczatek drugiego klipu zeby przy łaczeniu nie wskakiwała ta ostatnia klatka ? czy jest prostszy sposób? :)
Odpowiedz
przesuwasz drugi klip na pierwszy -> powstaje przenikanie (przejście)
Dopiero na to wrzucasz wybrane inne przejście.
Odpowiedz
sprawdziłem działa :) a tyle sie meczyłem przez to ze nie robiłem wczesniej przenikania, dzieki :)
Odpowiedz
Generalnie włączyłbys samouczek albo przejrzał helpa lub podręcznik oszczędziłbyś masę czasu...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz