Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odszyfrowanie głosu w szumie wiatru
Witam dźwiękowców!
W zasadzie temat dotyczy odszumiania, ale...
Nie chodzi mi o zlikwidowania jakiegoś małego szumu dla efektu kosmetycznego, ale o zrozumienie, co w ogóle ten ktoś mówi w wielkim szumie wiatru. Pal licho jakość głosu, tego pewnie nie da się zrobić - chciałbym tylko zrozumieć sens wypowiedzi, żeby dodać napisy. Oto link do mp3-ki:

http://wyslijto.pl/plik/9xkr3tcb51

Umie ktoś pomóc?
Odpowiedz
00:00:17,13 słyszycie mnie jak mówię?
00:00:20,21 wszystko słyszysz?
00:00:24,01 to będę musiała mówić cicho
00:00:27,23 Rafał?
00:00:30,10 bardzo mnie pozytywnie zaskoczyłeś dzisiaj
00:00:33,03 yyyyyy
00:00:35,15 ?na prawdę?
00:00:36,11 ?nie spodziewałam się po tobie?
...

Jak już nie macie jakiegoś porządnego mikrofonu, to wystarczy ten co jest owinąć gąbką (lub futrem).
A najbezpieczniej włączyć dodatkowo dyktafon w telefonie i wsadzić gdzieś bardzo blisko osoby mówiącej (nawet do kieszonki lub ukryć w szaliku lub coś w tym stylu).

Ja nawet po odszumieniu i wyeksponowaniu głosu nie jestem w stanie wysłyszeć, bo wiatr zmasakrował totalnie dźwięk.
Odpowiedz
Jaki mikrofon... Ta masakra nagrywana była lustrzanką, pod wiatr, z odległości, zza jakichś traw... Żaden filmowiec tego nie dotykał, tylko mi przysłali, żebym coś poradził, a ja wymiękłem ;)

To jest wyzwanie, nie odszumianie.

A propos, czy taki niewielki szum, jak trzaski winylu da się usunąć w vegasie, czy muszę to przepuszczać przez audacity?
Odpowiedz
Vegas domyślnie nie ma takiej wtyczki. Takie rzeczy w sound forge.
Odpowiedz
Trzaski i odszumianie w podstawowym zakresie można w soundforge, ale wyciąganie głosu z dalszego planu to raczej Izotope RX
Odpowiedz
Próbuję w iZotope - rzeczywiście warunki to tu są - ale mimo to, z tym plikiem chyba niewiele da się zrobić. Nie widzę szans, żeby zrozumieć, co ona mówi...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości