Tracking w HitFilm
Może i sam temat nie związany z Sony Vegasem, ale wiem, że kilka osób zna się tutaj również na HitFilmie.
Sprawa jest taka, że w filmie w jednej scenie aktor ma zegarek na ręce, a go mieć nie powinien, tak więc pomyślałem, że zamiast bawić się w pan/cropy pójdę krok wyżej. Jako takie doświadczenie miałem z tym programem, ale minimalne, teraz spróbowałem z trackingiem i pojawił się problem. Wszystko zrobiłem tak jak twórcy na tutorialach pokazują, do pewnego momentu, kiedy moja sytuacja jest trochę inna. Ponieważ zamiast zwykłego punktu, wklejam kawałek ręki wyciętej ze zrobionego wcześniej zrzutu klatki. Problem jest taki, że fragment jest przesunięty od ręki o ładny kawałek, i mimo, że ładnie obok podąża, to nawet jak próbuję w "controls" zmienić jego pozycję, rotację na prawidłową, to po puszczeniu podglądu znowu wraca na dawne, złe miejsce.
Coś robię źle, a najgorsze, że nie mam pojęcia co.
Byłby ktoś miły wytłumaczyć? :)
Odpowiedz
W pewnych sensie poradziłem sobie z tym, ogarnąłem cały tracking, ale nadal nie rozumiem w jaki sposób dojść do zmniejszenia lub zwiększenia nałożonego obiektu w trakcie, kiedy na przykład się przesuwa bliżej kamery przez co jest większy. Tak jak w Vegasie pan/crop. Ktoś, coś wie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości