efekt ala hdr
Jak uzyskać taki efekt obrazu ?
podejrzewam, że najprościej (aczkolwiek nie najtaniej) jakąś wtyczką ?
Odpowiedz

Odpowiedz
Eeeeee, Jamajka, co ma piernik do wiatraka a klucz chromatyczny do tego co chce facet uzyskać?
To co mu się tak podoba to obrzydliwy efekt pseudo-hdri z przewalonymi parametrami.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Rozumiem, że nie odpowiadasz na takie pytania. Sorki
Rozpędziłem się i znalazłem jeszcze gorszy wątek rozmycia obrazu z jakimiś rozjaśnieniami. Czyli robisz kamerą.
http://sonyvegas.info/Temat-HDR-Efekt?page=2

Edit: Rzeczywiście przegiąłem z tym chromakey. Gdy postacie ewidentnie odcinają się o tła to:
BCC Edge Lighting
Odpowiedz
Wydaje mi się, że chyba nie tylko o to halo wokół postaci chodzi, ale o całokształt, specyficzne przebarwienia itp. Samą otoczkę mógłby zrobić chromakeyem czy czym tam innym, ale musiałby mieć najpierw maskę postaci, więc skórka nie warta wyprawki. A jak w technikach pseudo-HDRI przegniesz pałę w parametrach, to takie artefakty (w tym wypadku oczekiwane, choć to błąd) same się robią i ludzie kombinują raczej jak to usunąć a nie zrobić :)
A czy nie odpowiadam? Staram się nie, ponieważ jako stary miłośnik efektów wychodzę z założenia, że efekty i manipulacja obrazem ma być środkiem a nie celem.

Odpowiedz
To raczej wygląda na efekt odwrotny czyli nie "halo" wokół postaci tylko ściemnienie wszystkiego co kolorystycznie nie ma związku z aktorami. Być może da się ten efekt w pewnym stopniu uzyskać pluginem color corrector secondary biorąc pipetkę na kolor nieba, zwiększając blur na zakres działania maski pluginu i zjeżdżając odpowiednio z parametrem jasności.
Odpowiedz
Nie-nie i nie :) To jest pseudoHDRI z przesterowanymi parametrami, taki to daje efekt.
Ściagnijcie sobie triala, wrzućcie jakąś fotkę i pobawcie suwakami http://mediachance.com/quickhdr/index.html

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości