Sony Vegas - po renderowaniu białe pola
Podczas renderowania w Sony Vegas Pro 13.0 gotowy plik .mp4 jest inny niż "robiłem". Mianowicie chodzi o to gdy wybieram format .mp4 "Internet HD 720p" i gdy widzę okienko podglądowe filmu podczas renderowania pojawiają się migające białe "pola", to samo w gotowym filmie... O co może chodzić? Dodam że to nie jest żaden efekt i w Sony Vegasie podczas "podglądu" jest wszystko okej. Daję Wam 20 sekund "gotowego" pliku .mp4 jaki mi się zrenderował... (tydzien temu było wszystko dobrze).

Film:

(uwaga, na filmie występują sceny które mogą wywołać epilepsje)
Odpowiedz
Zupdatowany Vegas? Niecrackowany? Próbowałeś przeinstalować? Renderować z włączonym i wyłączonym wspomaganiem GPU?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Najnowsza wersja, nie był crackowany - kupiony!
Reinstall nie pomógł, Próbowałem z włączonym (CUDA) i wyłączonym - nadal to samo.
Odpowiedz
Jakieś codec-packi poinstalowane? Spróbuj kawałek materiału wejściowego przekodować na inny format i sprawdź, czy dalej miga.
I podawaj na drugi raz wszystkie ustawienia - jaki projekt, jaki rander, jak zakodowany materiał wejściowe

Odpowiedz
Okej, problem zniknał po formacie komputera - lecz teraz powstał kolejny problem:

1. Po włączeniu "zapisanego projektu" pokazał się taki błąd:

[Obrazek: E2dair9.png]

[Obrazek: AiAvDy0.png]
Odpowiedz
No masz napisane jaka jest przyczyna - problem z kodekiem. I właśnie widzę, że zagadnienie łamie najstarsze tabu na tym forum ;)

Odpowiedz
(08-28-2014, 16:44)efix napisał(a):  No masz napisane jaka jest przyczyna - problem z kodekiem. I właśnie widzę, że zagadnienie łamie najstarsze tabu na tym forum ;)

Widzę że problem z kodekiem, lecz zgodnie z wszystkimi poradnikami - poinstalowałem wszystkie potrzebne i niestety problem nadal jest aktualny..
Odpowiedz
Action! używa swojej wersji kodeka AVC.
Ludzie - używajcie funkcji "exportuj" (w programie Action!), aby wypluć plik zgodny z ogólnie przyjętymi zasadami.
Odpowiedz