Jak zrobic efekt z teledysku pezeta

od 0:30-0:47, zakładam ze jest to wykonane przy pomocy kilku kamer, których obraz zsynchronizowano i zmontowano, lecz może ktoś dokładniej zna tę sztuczkę
Odpowiedz
Dokładnie tak jak napisałeś. Stawiasz parę - paręnaście kamer, potem w postprodukcji synchronizujesz i z każdego filmu wybierasz po parę klatek zgodnie z efektem który chcesz uzyskać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Widzę momentami zniekształcenia obrazu, więc najprawdopodobniej użyto np. AE z wtyczką re:flex do morphingu między warstwami.
Odpowiedz
Mi się wydaje, że można to zrobić jedną kamerą. Nagrać kawałek z modelką ze statywu. Zrobić kilka zdjęć bez modelki z kilku miejsc kierując obiektyw w to miejsce gdzie stała wcześniej modelka. Z nagrania z modelką zamaskować wszystko oprócz modelki, a co kilka klatek zmieniać zdjęcia. Tak na szybko to opracowałem i nie testowałem. Wydaje mi się, że zda egzamin przy stabilnym tle, ale jak w tle ma się coś ruszać, to już nie tak prosto ze zdjęciami.
Odpowiedz
(03-13-2015, 17:00)szczemp napisał(a):  Mi się wydaje, że można to zrobić jedną kamerą. Nagrać kawałek z modelką ze statywu. Zrobić kilka zdjęć bez modelki z kilku miejsc kierując obiektyw w to miejsce gdzie stała wcześniej modelka. Z nagrania z modelką zamaskować wszystko oprócz modelki, a co kilka klatek zmieniać zdjęcia. Tak na szybko to opracowałem i nie testowałem. Wydaje mi się, że zda egzamin przy stabilnym tle, ale jak w tle ma się coś ruszać, to już nie tak prosto ze zdjęciami.

Pomysłowe, ale miałem wrażenie, że w kilku scenach również widziEliśmy modelkę z różnych kątów.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ciekawy sposób z tymi zdjęciami, ale pojawia się problem z rozdzielczością. Aparat robi zdjęcia w dużo wyższej rozdzielczości niż nagrywa filmy. I zazwyczaj w innych proporcjach. Zawsze wyższą rozdzielczość można przeskalować do mniejszej, ale jakoś nie jestem przekonany. Łatwiej jest to nakręcić kilkoma kamerami. Tu pojawia się problem z dostępem do sprzętu. Dobrze byłoby mieć wszystkie takie same kamery, albo przynajmniej ustawić takie same parametry nagrywania. A wiadomo, że takie rzeczy nie są tanie.
Odpowiedz

[Obrazek: gopro-bullet-time.jpg]
[Obrazek: gopro_bullet_time_rig_t.jpg]
[Obrazek: robyrig.jpg]

Oczywiście te przykłady mają więcej kamer niż w teledysku który jest w pierwszym poście. Tam mają chyba tylko trzy kamery ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości