Uzyskanie efetku
Hej jak uzyskać taki efekt jak na pierwszych 4 sekundach tego filmiku ?
Odpowiedz
Wydaje mi się że jest to kombinacja jakiegoś plug in'u ale mogę być w błędzie :)
Odpowiedz
Pawelpolitowski - póki co jesteś na moderowaniu i ręcznie zatwierdzam Twoje posty. Umówmy się, że jak nie masz nic do powiedzenia to się wstrzymujesz z takim "odkryciami", OK? Dzięki.

raczq - a o który efekt konkretnie pytasz? Tam masz kompozycję różnych rzecz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:raczq - a o który efekt konkretnie pytasz? Tam masz kompozycję różnych rzecz.

Chodzi mi o wjazd obrazka jak na załączonym filmiku, te "zakłócenia TV" oraz wybuch tego obrazka jak na filmiku.
Odpowiedz
Da się uzyskać wspomniany efekt w SV, jednakże będzie to spory nakład pracy. Pokrótce jak każdy z efektów składowych można osiągnąć.

Wjazd - np. track motion lub video event pan/crop - prosta animacja rozmiarem
zakłócenia TV - plugin TV simulator połączony z korekcją kolorów i materiałem na który będzie nałożony.
rozbicie - łatwiejsza droga przez wtyczkę BorisFX (3d image shatter) lub trudniejsza, ale bez wtyczek(tylko SV PRO), to odpowiednie "pocięcie" obrazka maskami dynamicznymi i zaanimowanie każdego odłamka.

A jak to wszystko scalić? Komponowaniem obrazu poprzez odpowiednie rozmieszczenie ścieżek i materiałów na nich a także odpowiednie używanie track motion.
Odpowiedz
Ło jezusie... ogrom pracy (nauki) mnie czeka... ale cóż ;)
Odpowiedz
Będzie ciężko uzyskać w Sony Vegas.
Próbowałem: BCC9 Damaget TV, Newblue V5 Old TV, Sony TV Simulator, Genarts TVdamage.
Wszystko pięknie tylko brak podzielenia obrazu na linie i przesunięcie ich, brak też rozbicia loga powiedzmy na atomy tj. na przykładzie. Z powodu, że nigdy nie interesowałem się efektami starej telewizji mój utworzony efekt wygląda ubożej niż w filmie. Zastosowałem BCC Scatterize i Newblue Old TV.
https://www.sendspace.com/file/3131lc
Pomocne tutki:
http://videohive.net/item/tv-damage-tran...AvidEditor
Odpowiedz