rozmiar zdjęcia vs. Sony Vegas Pro
Witam!

Zastanawiam się nad tym jak Sony Vegas Pro 9 radzi sobie ze zdjęciami, a konkretnie z ich rozmiarem jesli jest robiony zoom na nich na tracku video.
Jesli mam np. zdjęcie w postaci sklejonej mapki np. 4000x4000
czy warto jest ją konwertować na rozmiar 1920x1080 jeśli chce się robić na niej zbiżenia (z angielskiego: pan/zoom) i wyeksportowac material w Full HD.

Jesli rozmiar zdjecia jest wiekszy niz 1920x1080 (czyli np. 4000x4000) to jesli robi sie zblizenia zdjecia to wydaje mi sie, ze chyba lepszym jest to jak zdjecie pozostaje w tych rozmiarach 4000x4000 gdyz obraz zblizony bedzie mial prawie zawsze np. te 1920x1080 i oddalony tez bedzie mial 1920x1080, a jesli zdjecie byloby skonwertowane (przed wlozeniem na track video) do 1920x1080 to wowczas gdyby sie robilo zooma/pana to zdjecie mialoby rozmiar np. 900x~700px i tylko oddalone maksymalnie zdjecie i jednoczesnie dopasowane do rozmiarow okna bedzie mialo 1920x1080. Reasumujac, zblizone zdjecie zawsze w takim przypadku mialoby mniej pikseli niz Full HD.

Czy dobrze wedlug Was kombinuje?
Czy mam racje w swoich przemysleniach?
Odpowiedz
Tak masz rację :) Najlepiej sobie to wyobrazić tak, że jeśli coś przybliżasz to bliżej Ciebie są kolejne pixele. Co z a tym idzie każdy z pixeli jest coraz większy, a im jest większy pojedynczy pixel tym gorsza jakość ;D Jak masz jakieś foty, to nie ma sensu je obrabiać do innej rozdzielczości bo kiedyś będziesz np. chciał własnie przybliżyć w Vegasie i nagle jakieś rozmazane, niewyraźne obrazy Ci wyjdą ;D Co innego jak nagrywasz film w rozdzielczość powiedzmy 720x480, wtedy te zdjęcia sobie możesz zrobić do formatu 1024x768 czy coś podobnego. No i pamiętaj, że im większy obraz tym więcej pamięci Ci zje. Jak wrzucisz ze sto takich fot 4000x4000 to może być ciężko :D
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości