Wszystko na odwrót w Vegasie
Mam pytanie. Czy Wam też działa odwrotnie opcja przewijania materiału w obrębie danego eventu za pomocą skrótu?

[Obrazek: NT8lQXK.png]

Przecież jak ruszam w PRAWO to powinien mi iść czas wprzód a nie do tyłu!
A tak jest. Ruszamy w prawo to nam cofa, ruszamy w lewo to przewijamy do przodu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
U mnie jest dobrze.
Chwytasz myszką w danym miejscu i to miejsce przesuwasz w lewo lub w prawo (sam event jest zakluczowany na swoim miejscu). Funkcja bardzo często przeze mnie używana w wszystkich vegasach (wcześniej dostępna TYLKO po przytrzymaniu [alt]). I nie wyobrażam sobie, aby działała "odwrotnie"...

A może myszkę trzymasz "do góry nogami"? Albo kolejna się zepsuła?
Odpowiedz
To o co chodzi w takim razie z obrazem po lewej i po prawej?
Okej, racja. Działa to tak, że moment na którym chwytam przesuwam sobie np. w prawo. Jak więc mam czytać te dwa ekrany jakie mi się pojawią?

Powinno to być tak, że gdy puszczę to to co widzę w lewym ekranie będzie początkiem a to co po prawej będzie ostatnią klatką tego eventu.

Ja chciałbym aby to było na odwrót bo tak jest logiczniej.

Jak ruszam w prawo to idę w przód, a jak ruszam w lewo to idę w tył.
Tak chcę aby to działało.

A póki co jest tak, że jak chwytam i ruszam w lewo to mi przeciąga w prawo. A jak przesuwam w prawo to mi idzie w lewo.
I nie mogę tego ogarnąć, strasznie mnie to denerwuje.
To tak jak w kokpicie pilota. Vegas zastosował rozumowanie, że aby wznieść się w górę, drążek trzeba pchnąć w dół i aby polecieć w dół, drążek trzeba podnieść do góry. Ja nie chcę takiej pokrętnej nawigacji. Chcę by było intuicyjnie. Jak mogę to zmienić?
Odpowiedz
Tak. Pojawiają się dwa okna - lewe to pierwsza klatka, prawe - ostatnia.

To, że ty chciałbyś inaczej, to cóż... Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się, że to nie Ty jesteś programistą scs :-)
Odpowiedz
No ale ilekroć chcę skorzystać z tej opcji to mechanicznie, automatycznie ruszam w odwrotną stronę. Intencjonalnie. Co powoduje, że dla mnie jest bezużyteczna.
Odpowiedz
Nie rozumiem Cię kompletnie.
Może jakbyś bawił się analogami, to rozumiałbyś pewne rzeczy.
Chcesz przesunąć w evencie fragment filmu. Logiczne, że chwytasz za daną klatkę (kadr), i przeciągasz ten kadr w lewo lub w prawo... to chyba logiczne, że jak przeciągniesz go w lewo, to musi pójść w lewą stronę. No nie?

Musisz zmienić po prostu nawyki. Nauczyć się tego, co jest ogólnie przyjęte jako standard. Wiele problemów nagle zniknie ;)
Odpowiedz
(08-24-2014, 14:22)Bunch napisał(a):  Ja chciałbym aby to było na odwrót bo tak jest logiczniej.
Na odwrót byłoby bez sensu. Po prostu nie chcesz(?) zrozumieć jak to działa. Było już tyle razy pisane: wyobraź sobie event jako ramkę, przez którą jest widoczny film. Jeśli używasz narzędzia "SLIP TOOL" (ALT), wtedy przesuwasz fim pod tą ramką, a nie ramkę. Chcesz przesuwać ramkę, wtedy używasz narzędzia "SLIDE TOOL" (ALT+CTRL) i ramka przesuwa się po filmie. Proste i logiczne.
Odpowiedz
Nie wiem jak to się dzieje, ale po prostu mam taki nawyk, że ilekroć tą metodą zdecyduje się przesunąć, to ZAWSZE wykonuję ruch w strone odwrotną i nie osiągam efektu jaki chcę. Musze potem korygować, poprawiać, kombinować. Doszedłem więc do wniosku, że wystarczy mi odbicie kierunków.
Odpowiedz
Odwrotnie? Chcesz ustawiać "w ciemno"?
Przecież nie będziesz wiedział gdzie przesuwasz odpowiednie klatki?
Odpowiedz
Nie rozumiem, jak w ciemno chcę ustawić? Odwrotnie, nie w ciemno.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości