Render filmu na pendrive
Witam mam ogromny problem zobowiązałem się oddać gotowy film na pendrive (docelowo ma być oglądany na tv i innych smartach). Tu zaczęły się chody, nieraz robiłem krótkie filmiki w i chodziły bez problemu natomiast wielki 2,5godzinny film już nie idzie.

Jaka może być przyczyna. Wiem ze najlepiej renderować do mp4 w Sony AVC ale jeśli dałem na plik powyżej 4gb (1godz) to już nie rusza bitrate ustawiony na 10mb
Odpowiedz
A pendrive jak sformatowany fat czy ntfs?
Odpowiedz
Pendrive musisz być w ntfs, bo fat ma limit pliku do 4GB. Albo zaznacz przy renderze, żeby dzielił plik na 4GB kawałki.
Odpowiedz
Sprawdziłeś jak na innych Smart TV się zachowuje film? Działą?
Odpowiedz
Pendrive oczywiście jest w NTFS, problem jest na tyle dziwny że krótkie pliki na dwóch LG idą bez problemu podobnie jest na tunerze N a długie pliki już nie pomimo identycznych ustawień renderu
Odpowiedz
rzecz #2 to na dysku docelowym (tu pendrive) powinno być przynajmniej 2x więcej wolnego miejsca niż objętość filmu wynikowego - w przypadku mp4 po wyrenderowaniu filmu plik jest jeszcze raz kopiowany już do właściwej wersji. Nie sprawdzałem co dokładnie SV robi w tym momencie (być może reindeksuje plik lub dokłada audio). Z tego też powodu polecam jednak render na normalnym dysku i następnie skopiowanie na pendrive'a.
Odpowiedz
Naturalnie najpierw render idzie na zwykły dysk potem kopia na pendrive. Problemem było samo odtwarzanie na telewizorach ze smartami. Póki co poradziłem sobie dzieląc film na części po około 30min (rozdziały) i tak ładując je na pendrive i tu uwaga w FAT bo ntfs nie startuje na tv sony. Do renderu mam zrobiony preset:
sony avc
48khz / 224
10 mb/s
1920x1080
uper (trochę pękałem się dać progresywny bo z założenia ma chodzić na każdym tv)

ps sorry za pisownię klepie z telefonu ;-)
Odpowiedz
Przeplot jest do starych tv a nowe go i tak usuwają.
Odpowiedz
Tak ale nawet standard 1080 dla bluray przy zapisie i tak jest 1080i lub 720p nie istnieje 1080@25p może być nijak się dzielące 1080@24p. Telewizor dostaje obraz 50i który tak naprawdę jest 25p podzielonym na dwa pół-pola i z niego bezstratnie robi 25p. Zresztą mniejsza z tym, założenie jest takie że ten pendrive ma być nośnikiem filmu ślubnego i ma działać na wszystkim w co się go wetknie ;) dlatego taka zapobiegliwość.
Odpowiedz