Podgląd wpływa na rendering
Witajcie (siemano!). Mam pytanie.

Mam PODGLĄD ustawiony na format 16:9, np. 640x360 , 1280x720 i temu podobne. Zaimportowałem pliki w formacie 4:3 i po bokach powstają puste pola, to zrozumiałe i normalne. Ale jak chcę wyrenderować obraz do formatu 4:3 - na przykład do wymiarów 640x480 to i tak wychodzą puste pola w finalnym, wyrenderowanym filmie. Dlaczego? Przecież ZDEFINIOWAŁEM inaczej, zdefiniowałem wymiary prawda?

Dopiero gdy z jakiś niezrozumiałych przyczyn, w podglądzie ustawię 640x360 i w ustawieniach renderingu taką samą wartość wymiarów, to renderuje dobrze.

NO ALE DLACZEGO PODGLĄD ma wpływ na to jak będzie wyglądał film po renderingu? Na wymiary. Dlaczego? Podgląd?! Jak podgląd mam 16:9 to nie mogę wyrenderować do 4:3, mimo właściwego zdefiniowania opcji renderingu do 4:3, wpisania wartości i tak dalej.
[Obrazek: n13.gif]
Może coś w ustawieniach? Rzuć screenami z właściwości projektu i właściwości renderowanego video.
[Obrazek: i15.jpg]
Tzn. jak ty chcesz robić? Z 16:9 do 4:3? czy jak.
PODGLĄD: 16:9
Import plików do projektu: 4:3 (powstają czarne paski po bokach w podglądzie, co oczywiste)
Rendering: ustawiam w wymiarach odpowiedzialnych za 4:3 a wychodzi 16:9, dlaczego?

TO JEST ZUPEŁNIE NIELOGICZNE.
Dlatego pytam się, jakim prawem opcje PODGLĄDU wpływają na finalny rendering?!

Wydaje mi się, że dostatecznie jasno się wypowiedziałem.
Moje pytanie to: jakim prawem opcje PODGLĄDU wpływają na finalny rendering?! I dlaczego?

A nie "jak mam pozbyć się pasków po bokach".

Załączone pliki Miniatury

Nie ma wpływu. Pokaż nam screena z ustawień projektu i ustawień renderingu, coś pewnie pomijasz w ustawieniach.

EDIT: Acha, z renderingu screena już widzę, teraz podaj z ustawień projektu. Ale całe okienko pokaż.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Screen w poście powyżej, sprawdźcie.
Jak nie ma wpływu? No i co mają ustawienia projektu do ustawień renderingu?
W opcji podglądu/projektu mogę mieć co chcę, a przy renderowaniu mogę ustawić tak jak chcę by mi zapisał film. Przecież podgląd jest dla mnie.
No widzę, ale pokaż screeny w ustawień projektu oraz ustawień renderingu. I jeszcze jedno jakim programem to odtwarzasz? Może masz ustawione, aby film dostosowywał się do okna programu, a nie okno do filmu i jest pewne złudzenie, iż to obraz 16:9 ;) A na tych screenach najlepiej, żeby było widać całe okno renderingu i całe okno ustawień projektu. Nie ucinaj nic.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Dobra, patrz na dołączone screeny:

01 - tak wygląda interfejs w moim programie i widzisz podgląd.
02 - takie mam ustawienia podglądu, sam widzisz 640x360 - 16:9
03 - tak ustawiam aby mi zapisał film na dysku, wybieram 640x360 więc niech przytnie te brzegi do diaska, co nie?!

(to nie żaden problem, po prostu badam Vegasa i jestem ciekaw jego dziwnych zachowań)

Załączone pliki Miniatury

Już w podglądzie jest źle (masz te czarne pasy po bokach), nie ma co renderować. Ustaw jeszcze we właściwościach tego klipu na timeline inny pixel aspect ratio, ewentualnie zmniejsz rozmiar poziomy klatki video we właściwościach projektu i renderingu.
[Obrazek: i15.jpg]
Żal. - dlaczego robisz projekt 16:9 i zapisujesz go do 4:3? A poza tym ty umiesz czytać? Project proporties - właściwości projektu, prview - podgląd. zmień w Project proporties rozdzielczość na 640x480 i nie będzie problemu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości