POWAŻNA AWARIA!
Witam, mam poważny problem, i nie wiem gdzie szukać rozwiązania, byłem nad morzem kręcić materiały do teledysku, używałem kamerki gopro hero 3, Jako że coś mi się zepsuło już jakiś czas temu i komputer nie czytał mi kamerki, kupiłem adapter z kart MICRO SD NA SD i z SD na USB, połączyłem sobie karty podpinam do komputera, elegancko filmiki działają przejrzałem wszystko pięknie dobra zaczynam zgrywać materiał na kompa. Zgrało się 4 nagrania, i zaraz jakiś błąd nie pamiętam treści i z moich plików mp4 zrobiło się takie coś!:
http://www60.zippyshare.com/v/77038881/file.html

Proszę powiedzcie mi że da rade jakoś uratować te pliki dziwi mnie to że tam pisze że plik ma 4gb a miałem filmów ponad 17gb!

teraz to juz w ogole nie chce mi nic odczytac wyskakuje komunikat że należy sformatować kartę
Odpowiedz
Uszkodzona karta sd.

Widać plik 4GB, bo GoPro dzieli wszystko co większe na 4GB kawałki (ograniczenia formatu FAT32).
Nie baw się kartą, bo tylko pogorszysz sprawę.

Pierwsze - to program do zgrywania zawartości sektor po sektorze -> utworzenie kopii 1:1 karty.
Drugie - próba odzysku TYLKO na kopii
Trzecie - a w zasadzie od tego powinieneś zacząć -> załatw jakiś porządny czytnik karty, i spróbuj ponownie odczytać kartę.
Odpowiedz
myslę że odczytanie już raczej nie będzie możliwe bo teraz podłączyłem do laptopa od siostry no i też wyskakuje żeby sformatować kartę. Jaki program polecasz do próby odzyskania tych plików

Gdy ściągam programy do odzyskiwania danych z karty wyskakuje kominukat typu, "nie można określić rodzaju systemu plików" a boje się sformatować kartę że już w ogole będzie kaplica.....
Odpowiedz
do odzysku?
TEST DISK
Odpowiedz
Udało się odzyskałem pliki programem Zero Assumption Recovery POLECAM!
Odpowiedz
:) gratulacje...

@Bunch - zapisz sobie nazwę programu, a najlepiej od razu pobierz i zainstaluj...
Odpowiedz