Tani materiał na green screen
Witam.
Potrzebuję kupić tani materiał na green screen.
Czy ktoś miał już styczność z tym tworem ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=448...f2d6ed1ca0

Będzie ok, czy nie nada się ? pozdrawiam
Odpowiedz
Powinno się nadać, choć najwięcej zależy od oświetlenia.
Osobiście mogę polecić, trochę tańsze, z którego sam korzystam:
http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-16-k...62520.html
Odpowiedz
Każde "tło do greenscreena" jest warte tyle, co lampy użyte do jego oświetlenia oraz odrobina wiedzy. Temat był wałkowany wiele razy, przejrzyj forum.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-06-2014, 17:51)DonMateo07PL napisał(a):  Powinno się nadać, choć najwięcej zależy od oświetlenia.
Osobiście mogę polecić, trochę tańsze, z którego sam korzystam:
http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-16-k...62520.html
Mam taką samą rolkę i przy równomiernym oświetleniu uzyskałem takie efekty kluczowania w AAE (nie lubię kluczowania w SV) jak w załączniku ;) Niestety nie mogę dać pełnej klatki tylko wycinek. Jak na moje warunki to w zupełności wystarcza.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
To jest mi potrzebne puki co "na raz" oświetlenie będzie dzienne, zainstaluję to na placu pod gołym niebem :D
Odpowiedz
Jak Ci to potrzebne na raz, to kup sobie kilka rolek bibuły, posklejaj je od tyłu taśmą i jakby się uparł to by było, a koszt - kilka złotych. Tyle że bez odpowiedniego światła nawet przy tle za 200 zł nie uzyskasz najlepszego efektu. A światło dziennie może nie zdać egzaminu.
Odpowiedz
Dzienne światło przy pochmurnym niebie - nie ma lepszego oświetlenia dla greenscreena.

Odpowiedz
Potwierdzam, próbowałem już z tyloma możliwościami, i tak się najlepiej kluczuje - a korzystam z tego Vegasowego, ale jak świeci słonce - też daje radę. Na pewno lepiej niż przy sztucznym oświetleniu.
Odpowiedz
to super, jedynie jak mniemam zostanie problem cieni których nie idzie odciąć co ? :/ No i oczywiście ustawić greenscrena pod słońce żeby nagrywać ze słońce za plecami tak ? :D
Odpowiedz
Jeże cienie są potrzebne, to nagrywasz tak, by pojawiły się na tle. Jeżeli nie są potrzebne, to nagrywasz tak, by się nie pojawiły. W słoneczny dzień będzie Ci bardzo trudno, ale w pochmurny, kiedy masz rozproszone światło "z każdej strony" wyjdzie idealnie. Słońce niekoniecznie za plecami, no ale raczej nie pod słońce :)
Pamiętaj jeszcze o drobiazgu. Problem z oświetleniem tła jest tak, że musi być w miarę równe, "płaskie", ale jest to raczej sprawa czysto techniczna.
Natomiast pozostaje CI jeszcze oświetlenia aktora - "dobrego greenscreena od złego greenscreena" odróżnamy między innymi po tym, że w dobrym oświetlenie aktora zgadza się z oświetleniem tła, w które ma być wkomponowany. Oczywiście bywają odstępstwa, ale zasadniczo kierunek, siła, temperatura światła powinna się zgadzać. O ile pewne rzeczy zdołasz poprawić w korektorze kolorów, to kierunku padania światła już niekoniecznie.

Odpowiedz