[Problem] Green Screen
Witam mam problem z green screenem. Otóż po usunięciu tła zostaje niebieska poświata którą można zobaczyć na filmie. Nie wiem jak jej się pozbyć. W celach testowych pobrałem filmik z YouTube prezentujący green screen i z niego chciałem też usunąć tło z myślą że mój materiał/tkanina jest nieodpowiednia, niestety po wycięciu tła z pobranego filmu również była niebieska poświata ;/

Oświetlenie green screena (zasłaniam białym materiałem aby nie raziło w oczy):
http://i58.tinypic.com/vmue5t.jpg
Oświetlenie dodatkowe (osób):
http://i62.tinypic.com/2eygd1l.jpg
Efekt przed i po oraz proces usuwania tła:

Wszystkie ważne informacje:
Format pliku "przed": .wmv
Format pliku wy-renderowanego: .wmv
Kamerka: Logitech C270
Procesor: Intel Core i3-2105 3.10 GHz
Karta graficzna: ASUS Radeon HD 7970 3GB DDR5 384 Bit
Pamięć RAM: 12GB DDR3 GoodRAM 1333MHz CL9 DIMM
Dyski twarde: 500GB HDD Caviar WD5000AAKX | 90GB SSD Kingston SVP200S37A
Odpowiedz
Niestety - ładny klucz - to przede wszystkim dobry materiał wejściowy. Zastosowanie pliku WMV jako wejścia, jeszcze z webcama - no to nie jest to, co klucze chromatyczne lubią najbardziej.
Druga rzecz - Vegas - ma keyer do dupy w skrócie mówiąc. Trzecia - Twoje tło jest hmmm specyficzne nazwijmy to. A ze spillem czy to zielonym czy niebieskim sobie w ogóle nie radzi.
Wystaw gdzieś ten fragment w oryginalnej wersji, zobaczę, czy czystym vegasem da sie coś sensownego wyciągnąć.
Albo spróbuj, czy HitFilm albo keyer z pakiety NewBlue sobie z tym nie poradzi lepiej.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jestem prawie pewien, że wystarczy przez zastosowaniem klucza nasycić lekko kolory, zmienić ciepło obrazu tak, żeby zielony, był bardziej zielony, oraz potem przy kluczowaniu jeszcze trochę pobawić się samym kolorem jaki ma być wykluczowany, tzn. poruszać trochę na palecie, bo czasami lepiej wychodzi jak się ustawi inny kolor niż jest oryginalnie - magia Vegasa!
Odpowiedz
Ok tu jest link do pobrania oryginalnego materiału wejściowego:
Klik
(Adobe Premiere Pro bez problemów tło wycina)

Bawiłem się keyerem z pakietu NewBlue i nic, nadal to samo.
Też kombinowałem z nasyceniem kolorów również lipa.
Odpowiedz
No więc tak. Albo weźmiesz dobrej klasy keyer - czyli raczej coś bliższe After Effects czy HitFilm, albo postarasz przede wszystkim, by materiał wejściowy był dobrej jakości. Tutaj kompresja w tym WMV dokonała takiego spustoszenia, że naprawdę trudno coś z tym zrobić.
Niechciany efekt możesz ciut zredukować (ciu!) - postaraj się zrobić jak najlepszą maskę (włącz podgląd maski), wyrenderuj ją do pliku (tylko jakiś normalny np. Lagarith, nie WMV).
Potem maskę do maski ustaw filtr mask generator i ustaw (w trybie mask) nad ścieżką którą chcesz wyciąć.
Spilla w Vegasie - nie nie zlikwidujesz. Pewnie by się dało różnymi kombinacjami filtrów, ale skórka jest nie warta wyprawki. Zawracanie dupy.

EDIT:
Czerwone tło podłożyłem celowo dla kontrastu, mnie się nie udało więcej wyciągnąć:

Odpowiedz
Już nie chce mi się drugi raz renderować - można jednak do pewnego stopnia zlikwidować spilla - secondary color corrector.

Spróbuj:
.veg   greespill.veg (Rozmiar: 13.75 KB / Pobrań: 48)

Odpowiedz
Ok dzięki za pomoc.
Odpowiedz