Pojawianie się dźwięku z opóźnieniem w .m2ts
Witam. Od 2 lat używam legalnego Movie Studio 11 Platinum Production Suite i mam problem z dźwiękiem w plikach .m2ts. Od jakiegoś czasu, gdy wyrenderuję i odtwarzam film w MPC, WMP lub czymkolwiek innym dzieją się dziwne rzeczy z dźwiękiem. Jak odpalę film wszystko jest OK, dźwięk równo z obrazem. Niestety jeśli przewinę film lub przeskoczę suwakiem to obraz pojawia się prawidłowo od razu, ale dźwięk pojawia się z opóźnieniem (nie jest opóźniony w sensie przesunięty względem obrazu, tylko po przewinięciu załącza się dopiero po chwili). Co ciekawe im dłuższy film lub im więcej przewinę to tym dłużej dźwięk się ładuje. Przy filmach krótkich (3-5 minut) pojawia się po 2, 3 sekundach i to jest jeszcze do przeżycia, natomiast przy ponad godzinnych może pojawić się po minucie lub dłużej!! To jest nieakceptowalne. I tak zachowuje się to wszystko w MPC-HC. W WMP jest raczej odwrotnie tzn. po przewinięciu od razu mam dźwięk, a obraz dochodzi z opóźnieniem takim jak pisałem. Warto dodać, że jak odtwarzam filmy wyrenderowane zanim zaczęły się problemy to działają prawidłowo. Próbowałem coś z tym zrobić. Myślałem, że to wina kodeków, więc wróciłem z K-Lite do wersji z okresu kiedy wszystko było normalnie. Nie pomogło. Przeinstalowałem Vegasa. Nie pomogło. Zformatowałem Windows!. Nie pomogło. Dołozyłem RAMu. Nic! Jeśli ktoś ma jakieś rady to proszę o pomoc, bo wakacje, filmów coraz więcej a ja utknąłem z produkcją, bo bez sensu mam robić skoro wychodzi źle. System Win7 HP SP1 64-bit, Nvidia GT 630M, 8 GB RAM (dawniej miałem 4 GB).
Odpowiedz