Długi PREPARING w DVD Architekcie
Witam

Mam dziwny problem nie renderingiem a preparingiem dysku Bluray w DVD Anchitekcie.

Wyrenderowałem w Vegasie 11 pro pliki następnie utworzyłem menu w DVD Architeccie.
Klikam "Make Bluray disc" brak błędów i ostrzeżeń, klikam dalej "Optimize" i widzę, zielone fajeczki więc plik był zgodny z Bluray więc program nie musiał renderować ponownie filmu, musiał jak wiadomo tylko menu płyty.
Po zrenderowaniu menu występuje na drugim etapie występuje dziwny problem, że przygotowanie pliku .iso będzie trwało jeszcze.... 9 godzin!
Rozumiem problem ludzi z renderingiem bo mają za słabe komputery ale nie rozumiem dlaczego preparing (przygotowywanie dysku) trwa tak długo.

Błagam o pomoc. Co mam zrobić?
Odpowiedz
Widocznie jakiś plik użyty w menu blokuje program.
Sprawdź, jakie pliki masz użyte.

Może jakaś mp3? Może zbyt duży JPEG/BMP, może klip video o nietypowych parametrach?
Nic nie napisałeś od strony technicznej, więc ciężko wymyślić.
Odpowiedz
Witam
Pliki użyte w DVD Architekcie to M2V i ac3 zrenderowane wcześniej w Vegasie.
Menu wybrane z biblioteki Architekta.
Nie ma dodanych do Architekta dodatkowych plików takie jak mp3 czy obrazów
Odpowiedz
Też się z tym kiedyś męczyłem. Rada jest taka: musisz zastosować dokładnie te same parametry podczas renderowania w Vegasie oraz przygotowywania projektu w Architekcie. Czyli te same ustawienia projektu, ten sam bitrate. Bo inaczej Architekt będzie chciał przeliczać od nowa a to trwa w nieskończoność.
Odpowiedz
A te pliki które zrobiłeś wcześnie w Vegasie - jesteś pewien, że są w 100% zgodnie ze standardami BRD? Jeżeli coś ustawiłeś "po swojemu" to będzie to mielone.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości