Logika
Dlaczego moge tworzyć własne foldery w menedżerze pluginów skoro... NIE MOGĘ NIC DO NICH NAWET WRZUCIĆ?

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Też bym chciał żeby działało jak piszesz. Trzeba by zgłosić do SCS.

Tak samo to, że rolka myszki nie działa w exploratorze vegasowym.
Odpowiedz
Myślę, że nie macie do końca racji Panowie. W każdym razie w kwestii logiki. Plugin-manager jak widać dzieli swoje zbiory na generatory mediów, efekty itd. Użytkownik nie powinien mieć możliwości - dla własnego dobra - przenieść sobie bo ja wiem - Transitions do FX.
Na presety efektów jest zakładka "Filter Packages". I tam - prosze bardzo. Można sobie zrobić foldery przykładowo - "flary", "kolorystyka", "film clutter" w ramach tego poprzesuwać sobie presety jak tam chce i poukładać w szufladkach.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-01-2014, 11:06)efix napisał(a):  Na presety efektów jest zakładka "Filter Packages". I tam - prosze bardzo. Można sobie zrobić foldery przykładowo - "flary", "kolorystyka", "film clutter" w ramach tego poprzesuwać sobie presety jak tam chce i poukładać w szufladkach.

Jakby można było skopiować, a nie przesunąć, to by było jeszcze lepiej (coś na zasadzie "ulubione").
Po wrzuceniu do katalogu "kolory", efekt znika zupełnie z listy efektów.

Teraz jest tak, że z pozycji menadżera efektów można tworzyć własne katalogi i segregować pluginy (wygląda obiecująco, bo wydaje się, że można utworzyć własne katalogi - na wzór tych, które już mamy w vegasie: "all, ofx, gpu accelerated, sony itd.).
Jednak po utworzeniu i przesunięciu efektów, nic się nie mienia w zakładce video fx. Więc po co taka funkcja, skoro tylko fx menadżer to widzi, a w zakładce video fx nie ma tego podziału?
Okazuje się, że klikając ikonę fx na evencie/tracku/podglądzie, gdy otworzy się Plug-in chooser nasze katalogi są widoczne, i pluginy posegregowane. Fajnie, ale zakładka video fx tego nie widzi.
Taki problem żeby to naprawić?

Z łańcuchem efektów to rozumiem i często z tego korzystam. Jednak nie da się tego użyć tak jak pisze efix. Łańcuchy się nie dodają.
Więc jak z katalogu "kolory" nałożysz korekcję, a następnie będziesz chciał dodać inny efekt z innej szufladki (np. flarę), to efekt kolorów zniknie. Rozwiązanie -> utworzyć wszystkie możliwe łańcuchy w każdej konfiguracji z efektów które się używa, albo utworzyć jeden łańcuch z wszystkimi efektami, a następnie kasować nieużywane. To jest ta logika? To ja pozostanę przy swoim zdaniu :)

Korzystam z łańcuchów, ale na pewno nie w ten sposób.
A tak samo jak Bartkowi, brakuje mi zwyczajnego katalogu z "ulubionymi" efektami (żeby nie przewijać wszystkich). I mówię o zakładce Video FX a nie Plug-in chooser.

A na dodanie obsługi rolką myszy poczekam spokojnie. Wcześniej to działało w exploratorze.
Odpowiedz
OK, teraz widzę, gdzie jest problem. Rzeczywiście, głupie. Nigdy nie korzystałem z łańcuchów z zakładki fxowej, więc nie zauważyłem braku tej pozycji. Rzeczywiście, głupie. Idę poczytać betaforum, może już nad tym pracują.

Odpowiedz
1.
Niestety ale tak to wygląda jak to napisałeś. I to mnie też męczy. Dziwaczne rozwiązanie.

Cytat:albo utworzyć jeden łańcuch z wszystkimi efektami, a następnie kasować nieużywane. To jest ta logika? To ja pozostanę przy swoim zdaniu :)

2. No okej, efix, skoro jest możliwość wrzucania presetów "sobie tam" to po co jest opcja zezwalająca na tworzenie GDZIE INDZIEJ swoich własnych folderów?

Nie można jakoś "z ulicy" zostać ich beta testerem? Pomógłbym im.
Swoją drogą - co za żenada z Vegasem jak zwykle :) Wszędzie widać niedopracowanie.
Odpowiedz
Ja jakis czas temu wypełniłem zgłoszenie na beta testera, ale widać Sony ma komplet testerów i nie potrzebują więcej.
Bartek by się nadał idealnie, bo na zdolność do wyszukiwania błędów i generalnie wykorzystuje w specyficzny sposób vegasa.
Odpowiedz
Niestety nie nadał by się. Raz - nie sądzę, że chciało mu się (skoro normalnie mu się nie chce) czytać a do tego pisać po angielsku, to raz. Dwa - sporo z tego, co od początku moich bliższych związków z SCS co wrzucałem na betaforum - zarówno uwagi swoje jak i Wasze, a także to co wrzucali ludzie z innych krajów, rozbijało się o "sorry, we can't repro". Biorąc pod uwagę, że większość bunchowych rewelacji nawet tutaj "łikantrepro", to tam już sobie tego nie wyobrażam. Trzy - chyba trochę inny styl pracy Polaków. Część pomysłów - ludzie olali nie mogąc zrozumieć "ale po co to komu?" przecież tak jak jest - jest OK.
Słowem - Mateusza widzę, Buncha - nie :)

Odpowiedz
:)
Najbardziej podoba mi się "we can't repro"...
Odpowiedz
Cytat:Ja jakis czas temu wypełniłem zgłoszenie na beta testera, ale widać Sony ma komplet testerów i nie potrzebują więcej.

Takich mają testerów jak twórcy gier ich recenzentów...

Cytat:ludzie olali nie mogąc zrozumieć "ale po co to komu?"
No właśnie o to chodzi. Tacy to ludzie, tacy to ich testerzy, tacy to recenzencji wszędzie.

Cytat:Niestety nie nadał by się. Raz - nie sądzę, że chciało mu się (skoro normalnie mu się nie chce) czytać a do tego pisać po angielsku...

Fajną mam widzę już łatkę przypiętą :)

Co to znaczy "repro"? To skrót od czegoś? Nie znam tego słowa w jęz. ang. Ani to co znalazłem o nim nijak pasuje.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości