Zamienniki akumulatorów
Czy ktoś korzysta z tanich zamienników oryginalnych akumulatorów do lustrzanek? Widząc, że oryginalny akumulator kosztuje ok. 200 zł postanowiłem kupić kilka zamienników i zastanawiam się, czy warto. Domyślam się, że tanie zamienniki będą mniej trzymać niż oryginalne, ale nawet gdyby były słabsze o połowę, to nadal różnica między 200 za oryginał a 30 za zamiennik jest znacząca...
Pytanie moje brzmi, czy ktoś może korzysta z zamienników i może polecić jakieś marki. Czytałem, że te firmy Newell radzą sobie w miarę dobrze. Zastanawiam się, czy w przypadku zamienników jest możliwa sytuacja, że nie będą pracowały stabilnie, tzn. nagle podczas filmowania lustrzanka się wyłączy, bez wcześniejszej informacji o słabej baterii itp.?
Odpowiedz
mam tego nowell'a i nie mam żadnych problemów.
Aparat przy ciągłym nagrywaniu potrafi się wyłączyć bez jakiegoś tam ostrzeżenia nawet na oryginale (to nie stamina od sony, gdzie masz informacje o tym, że akumulator za chwilę zostanie rozładowany).
Masz ikonkę naładowania baterii, ale jest tak, że przez długi czas pokazuje 100%, a nagle jak nie pierdzielnie prawie do zera :)
Ale co tam. Jak masz szybką kartę (żeby aparat nie musiał buforować materiału), to nie ma problemu. Kilka razy aparat mi się wyłączył podczas kręcenia -> zmieniłem baterię -> kręcę dalej.
Żadnego problemu z odczytem plików czy coś w tym stylu.
Odpowiedz
Witam.
Jestem użytkownikiem Canona 550. Posiadam baterię jedną oryginalną i jedną firmy Hahnel ( zamiennik ). Po około dwóch latach użytkowania zamiennika nie dostrzegam różnic pomiędzy oryginałem a tym zamiennikiem. Czas pracy na obu jest porównywalny.
Odpowiedz
Właśnie obawiam się tego nagłego wyłączenia. Bo nawet jeśli w kilkadziesiąt sekund wymienię baterię, to czasem można stracić ważną część akcji, która się filmuje. Ale i tak kupię kilka zamienników, skoro w miarę dają radę.
Z tego co widzę te zamienniki Hahnela, podane przez przedmówcę, są o połowę droższe od zamienników innych firm, chociażby Newell. Ciekawe, może to jakieś zamienniki bardziej pewne niż reszta.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości