Montowanie wlasnej wersji teledysku - problemy
Witam
Nakrecilem swoja wersje teledysku do utworu EXO - Overdose - oczywiscie chcialem aby byla jak najbardziej zblizona do oryginalu - pomimo, ze nagrywalem marnej jakosc kamera z telefonu efekt i jakosc mnie - ze tak powiem - zadowalaja.
Jednak podczas montowania tego wszystkiego natrafilem na kilka naprawde trudnych do rozwiazania klopoty: (jestem zmuszony tu napisac o efektach, poniewaz dzis zalozylem konto - jednak spokojnie - czytalem regulamin, poszla wiadomosc do Administratora, gdy tylko nada mi uprawnienia do pisania w temacie z efektami to przeniose sie z nimi do tamtego dzialu - po prostu juz naprawde dlugo sie z tym wszystkim bawie i chcialbym to miec za soba).

1. Efekt ktorego nigdy wczesniej nie widzialem - oto i on!:
Duzy screen aby bylo dokladnie widac o co mi chodzi:
[Obrazek: vlcsnap-2_eshwqxx.png]
Gif (nie moglem znalezc tego o ktory mi chodzi wiec ten jest z innej - chinskiej wersji teledysku - ale to jest ten sam efekt, nie chce Was po prostu zmuszac do ogladania teledysku, rozumiem, ze moze sie Wam nie spodobac): [Obrazek: z1JjDkq.gif]
Miniaturki - przeglad jak to wyglada klatka po klatce:
[Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhw.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhn.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhr.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhp.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhh.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhe.png]
Teledysk (moment od 2:40 do 2:46) [nie moge publikowac linkow bezposrednio do filmow, zabrania tego regulamin tego dzialu]: https://www.google.pl/search?q=exo+overd...8weG-YCoAg
Coz to jest za efekt/przejscie? W Vegasie nie znalazlem niczego co by je chociaz troche przypominalo (efekt flash to raczej nie jest ...), podobnie jak i nie znalazlem w internecie ani wyszukiwarce Google (probowalem w rozny sposob np. "EXO Overdose special effect" lub "Rozswietlenie wideo od srodka" - nic z tego.
Strasznie irytuje mnie ta kwestia, nie mam pojecia jaki efekt powinienem nalozyc w tym momencie (jak widzicie to tylko probka, aby mozna bylo sprawdzac rozne przejscia, caly projekt mam w innym pliku - 2 nagrania juz idealnie dopasowalem, tak aby moj ubior sie zmienil w tym samym momencie co w oryginalnym teledysku):
[Obrazek: 1png_eshwqpp.png] [Obrazek: 2png_eshwqpr.png] [Obrazek: 3png_eshwqph.png] [Obrazek: 4png_eshwqpn.png] [Obrazek: 5png_eshwqpx.png]

2. Czy jest mozliwe (i czy warto) nakladac moja druga postac na nagranie w tym momencie z policzkami (trwa on okolo 2 sekund - czyli musialbym sie pojawic drugi Ja na 2 sekundy a potem jakos ladnie zniknac)? Mam jeszcze kilka nagran na ktorych tancze to samo - z nich moglbym wyciac moja postac (jest z innego, czyli lewego profilu, co powoduje, ze moze to miec sens) - czy jest to wykonalne? Chodzi o to, ze chcialbym aby to bylo tak jak na teledysku (tanczylem niestety sam, wiec na nagraniu nie moglem tego od razu zrobic - nie rozdwoje sie ...) ale nie za bardzo zgralem sie z kamera i moja twarz zaslonila praktycznie cala wolna przestrzen, czyli nie ma gdzie wsadzic mojej drugiej glowy z palcami - mam nagrania zarowno w garniaku jak i tej bluzie, w ktorych pukam w policzki z lewego profilu. W tej bluzie wyszlo mi lepiej pukanie w policzki bo zajmuje mniej miejsca na wideo i nie przyblizylem sie az tak bardzo jak w garniaku - to lepiej by wygladalo i bym sie zmiescil z moja druga glowa, ale poswiecilbym wtedy "perfekcyjnosc" mojego teledysku jesli chodzi o dopasowanie do oryginalu. Macie jakies sugestie dla mnie? Czy lepiej zwyczajnie zostawic to tak jak jest teraz (czyli tylko jeden Ja)?
[Obrazek: 1png_eshwqpp.png] [Obrazek: 2png_eshwqpr.png] [Obrazek: 3png_eshwqph.png] [Obrazek: 4png_eshwqpn.png] [Obrazek: 5png_eshwqpx.png]

Przepraszam, ze te screeny z projektu w Sony Vegasie sa 2 razy takie same w punktach 1 i 2, ale tak bedzie lepszy poglad na sytuacje.

3. Jak nalozyc taka iskierke na nagranie w Vegasie (aby byla jak najbardziej zblizona do tego co jest na teledysku i podobnie odleciala gdy juz ja "wypuszcze")?:
[Obrazek: vlcsnap-2_eshwqxh.png]
Miniatury:
[Obrazek: vlcsnap-2_eshwqrx.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqhq.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqrw.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqre.png]
Teledysk na YouTube (moment od 1:50 do 1:55) [nie moge publikowac linkow bezposrednio do filmow, zabrania tego regulamin tego dzialu]: https://www.google.pl/search?q=exo+overd...8weG-YCoAg
Rowniez tego efektu w Vegasie nie znalazlem - za to w necie i owszem cos znalazlem. Sa dodatkowo platne paczki do Vegasa, np. Action Essentials 2 - przegladam ich zawartosc - wyglada, ze chyba cos takiego tam znajde. Dobrze mysle?

4. Czy ten efekt to jest zwykly bialy "flash", ktory jest w efektach Sony Vegas (czy on normalnie tak ladnie wchodzi na wideo)? Wydawalo mi sie to troche zbyt banalne:
[Obrazek: vlcsnap-2_eshwqxr.png]
Miniatury:
[Obrazek: vlcsnap-2_eshwqrr.png] [Obrazek: vlcsnap-2_eshwqrh.png]
Teledysk na YouTube (moment od 4:00 do 4:05) [nie moge publikowac linkow bezposrednio do filmow, zabrania tego regulamin tego dzialu]: https://www.google.pl/search?q=exo+overd...8weG-YCoAg

5. Czy jest mozliwosc jakos poprawic niedociagniecia w nagraniu (cos za wczesnie zaczalem robic w stosunku do oryginalu), w taki sposob aby nie bylo specjalnie widoczne na filmie po wyrenderowaniu? Domyslam sie, ze pozostawaloby mi tylko tanczyc jeszcze raz i jeszcze raz az wszystko byloby idealnie dopasowane.

Ufff ... pisalem tego posta ponad godzine - licze, ze uda mi sie wszystko dodac z tych punktow do wideo, juz tylko tego mi brakuje aby wyrenderowac wreszcie to wideo.
Odpowiedz
Witam. Wszystko to było już omawiana, trzeba tylko mieć chęć poczytać o tych efektach.
Ad1. Jest efekt Hitfilm "Three strip color"
Zmiana koloru wybranej części obrazka
Jest Newblue "Flicker" błyski http://www.newbluefx.com/helpfiles/Light...licker.htm
plus Genarts "EdgeRays"
http://www.genarts.com/effects/sapphire#tabs-6
Ad2. Jest to nałożenie drugiego filmu. Musisz zastosować "Track motion"
Ad3 Do wyboru do koloru
[Obrazek: foiybk.jpg]
Ad4 Prześwietlenie filmu "Black & white" plus "Level->Gamma"
Ad5 Najlepiej "BCC8/9 Noise reduction"
Odpowiedz
Bardzo mi te odpowiedzi pomogly, prawie caly projekt juz gotowy. Jednak dalej mam problemy - po kolei:
Ad 1. i 2. - sprawa przejscia "z twarza" - robilem co moglem, ale z NewblueFX i efektu "Flicker" wycisnalem jedynie cos takiego:
[Obrazek: vlcsnap-2_esxhasx.png] [Obrazek: vlcsnap-2_esxhawq.png] [Obrazek: vlcsnap-2_esxhash.png] [Obrazek: vlcsnap-2_esxhasr.png]
Glowny problem - dlaczego tam nie ma opcji pionowego "rozdzielenia" ekranu i podstwietlenia video? Jest tylko pozioma i nie widze nigdzie wyboru pionowej. Gdzie znajde cos co umozliwi mi zrobic takie przejscie w pionie? Poza tym faktem rowniez wydaje mi sie, ze moje rozmazanie przy przejsciu bardzo rozni sie od tego w oryginale - co na to poradzic, probowalem zrobic to jak najlepiej, ale juz nie mam pomyslow.
Ad 3. Jak nazywa sie paczka/plug-in z tymi flarami ze screena? Z tego co widze flara "Starlight Starbright" pokrywa sie idealnie z ta flara w oryginalnym teledysku i chcialbym jej uzyc. Znalazlem jedynie strone tego efektu: http://www.stage.genarts.com/fx-central/...starbright - wnioskuje, ze chodzi o paczke GenArts Sapphire Visual Effects? Rusze to na Sony Vegas Pro 9.0 i Windows XP Pro czy bede sie musial przesiasc na inny program lub wersje Vegasa oraz nowszy system?
Ad 4. Moglbym dostac wiecej informacji jak sie poslugiwac BCC8/9 Noise reduction, aby poprawic wszelkie niedociagniecia?
Ad 5. W jaki sposob mozna ta flare "kontrolowac", tak aby w danym momencie byla tam gdzie chce (czyli np. przez 0,5 sek w moich dloniach a potem zeby zamienila sie w ten "flarowy pocisk" i stopniowo kontrolowac jej odlatywanie poza obszar video - tak jak na screenach z mojego pierwszego posta)?
Odpowiedz
Ad1/2 "Flicker" to miał być chwilowy błysk. Może i przesadziłem. Wytnij kawałek filmu. Zmień "gamma" i będzie błysk. Można na końcach ponasuwać filmy.
Cytat:Gdzie znajde cos co umozliwi mi zrobic takie przejscie w pionie?
http://www.sonycreativesoftware.com/mast..._vegas_pro
Ad3 Genarts Sapphire 7 / Lighting / LensFlare / Starlight Starbright
Ad4 W praktyce i za darmo to masz coś takiego jak "Sony Convolution Kernel". Problem w tym, że jak ustawimy za dużą ostrość "Sharpen" to widać piksele. W "BCC8/9 Noise reduction" dużo mniej widać pikseli, ale ma wadę. Brak wspomagania kart graficznych i rendering trwa bardzo wolno, przynajmniej u mnie.
Jak ustawić?
Wybrać preset "more detail more noise", zwiększać "sharpen" nawet do 100%, w zależności od jakości filmu.
Czasem gdy są problemy z kolorami, wybrać sharpen "Y" zamiast "YCbCr"
Nie stosować w kontenerach AVCHD!
Ad5 Ach bo wybrałem opcje "auto" i wybiera jaśniejsze pola. Należy wybrać "LensFlare". Pozycję puktu świetlnego ustawiamy w dowolnym miejscu z pomocą myszy przesuwając krzyżyki.
Poprawianie modyfikowanie flar: nacisnąć "Edit lens"
Odpowiedz
Mam prośbę. Masz pytanie nie pisz na PW tylko na forum. Niech inni też się wypowiedzą, po to jest forum.

Nie doradzam skąd zgrać pirackie programy i jakie zastosować cracki!!! Nie po to tutaj jestem. Muszę pomyśleć jak zablokować PW.

Pozdrawiam
Odpowiedz
OK, bede pisal tutaj. Przepraszam za ewentualnie nieporozumienie - owszem napisalem wiadomosc o crackach itp., tylko, ze po prostu nigdzie nie moge znalezc Genarts Sapphire 7, nawet wersji DEMO, to strasznie frustrujace.

Co do pionowych przejsc - nie chce dzielic ekranu: http://www.sonycreativesoftware.com/mast..._vegas_pro
chcialbym po prostu zrobic pionowe przejscia lub efekty (wydaje mi sie, ze powinna byc taka mozliwosc). Normalnie sa poziomo i moje pytanie padlo w ostatnim poscie - Czy jest jakas mozliwosc, aby te przejscia byly z gory na dol (na caly ekran, nie na polowe)?
Ogolnie do ukonczenia projektu przede wszystkim zostala mi juz tylko jedna sprawa - ta nieszczesna flara.

Poza tym mam chyba dobry pomysl - skoro masz dostep legalnie na swoim sprzecie do tych efektow, m. in. tej flary: Genarts Sapphire 7 / Lighting / LensFlare / Starlight Starbright to czy moglbym wyslac Ci na PM albo wstawic tu link do pobrania mojego filmu a Ty nalozylbys tylko ta flare tak jak powinno byc i wrzucilbys gdzies ten film i wyslal mi do niego link abym mogl go pobrac?
Odpowiedz
(08-05-2014, 12:08)Umkwatata napisał(a):  OK, bede pisal tutaj. Przepraszam za ewentualnie nieporozumienie - owszem napisalem wiadomosc o crackach itp., tylko, ze po prostu nigdzie nie moge znalezc Genarts Sapphire 7, nawet wersji DEMO, to strasznie frustrujace.
Tak, palnąłem głupotę podając Genarts. Zdaję sobie sprawę, że to jest za drogie dla przeciętnego użytkownika.
Prosisz mnie o DEMO. Wiele nie zdziałasz, natomiast znowu nie wiem czy łamię regulaminu forum.
http://files.genarts.com/sapphire/sapphi...latest.exe
Inne rozwiązanie problemu, dużo tańsze:
http://videohive.net/item/light-flash-fl...VideoMagus

Umkwatata napisał(a):Co do pionowych przejsc - nie chce dzielic ekranu: http://www.sonycreativesoftware.com/mast..._vegas_pro
chcialbym po prostu zrobic pionowe przejscia lub efekty (wydaje mi sie, ze powinna byc taka mozliwosc). Normalnie sa poziomo i moje pytanie padlo w ostatnim poscie - Czy jest jakas mozliwosc, aby te przejscia byly z gory na dol (na caly ekran, nie na polowe)?
Jest cały dział "Transitions". Zapewne był omawiany na tym forum. W samym Sonym jest sporo efektów. Trzeba przejrzeć i wybrać. Ja nie wiem za bardzo o jaki efekt chodzi. Jakiś czytelniejszy opis/przykład? Strzelam, że chodzi Tobie o efekt z działu "Push".
Umkwatata napisał(a):Poza tym mam chyba dobry pomysl - skoro masz dostep legalnie na swoim sprzecie do tych efektow, m. in. tej flary: Genarts Sapphire 7 / Lighting / LensFlare / Starlight Starbright to czy moglbym wyslac Ci na PM albo wstawic tu link do pobrania mojego filmu a Ty nalozylbys tylko ta flare tak jak powinno byc i wrzucilbys gdzies ten film i wyslal mi do niego link abym mogl go pobrac?
Jednorazowa mogę się poświęcić. Czekam na link wraz podanym czasem, w której sekundzie ma być flar.
Odpowiedz
Film wrzucilem przed chwila, jest dostepny pod tym linkiem: https://www.dropbox.com/sc/d706jme1tvpde...eug78ElsHa
Jak mozesz zobaczyc w 1 min 15 sek zaczalem sam "tworzyc" flare wirtualnie na nagraniu a potem w 1 min 16 sek ja wypuscilem, tak ze nachodzi jeszcze na 1 min 17 sek (oczywiscie te wartosci sa podane tak orientacyjnie, zeby wiedzial gdzie masz tego szukac). Czy moglbys to nalozyc i dopasowac w Vegasie (lub innym programie, to nie ma znaczenia) wlasnie w taki sposob? Pozniej tylko podeslij mi cale obrobione nagranie, np. na Dropboxa tak jak Ja.
Odpowiedz
Co umiałem to zrobiłem???
Masz masę duszków w tym filmie, chyba nie odhaczyłeś "Disaple resample" albo tak chciałeś.
Zamieszczam film, kodek X264:
https://www.sendspace.com/file/lre6so
Odpowiedz
Nie wiedzialem, ze mozna te duszki zlikwidowac. Przed chwila znalazlem jak Ja odhaczyc. Moge wrzucic ten film ostatecznie obrobiony od Ciebie do Vegasa i odhaczyc "Disample resample" - bedzie dobrze po wyrenderowaniu? Czy musze ten projekt bez flary wyrenderowac bez tej opcji i podeslac Ci jeszcze raz i dopiero potem bedzie OK?

Co do flary - bardzo dziekuje za pomoc - nie chce sie czepiac, ale czy ona nie jest jakby nie w ta strone? Zamiast odlatywac po wypuszczeniu z reki, to przylatuje jakbym ją przyciągał.
Odpowiedz