SV10 MOV renderowanie
Hej, mam ogromną prośbę ponieważ nie mogę sobie sama poradzić, zacznę od początku:

Koleżanka ma ślub w piątek i poprosiła mnie bym zrobiła jej i jej partnerowi krótki film 3-4 min( na długość jednego utworu) który ma być wyświetlony na weselu, film przedstawia podziękowania dla rodziców. Nagrywaliśmy wczoraj( przy pomocy nikona d610), format zapisu to MOV, nagrywałam w jakości full hd 25 fps. Sciągnełam triala Sony Vegas Pro 10 żeby to ładnie zmontować, trochę podciągąć kolorki bez zbędnych efektów. I teraz mam problem ponieważ nie wiem jak to wyrenderować, potrzebuję jeden plik w takim formacie by łatwo można go było puścić na komputerze by wyświetlić to na weselu przy pomocy projektora, ale by jakość byla przynajmniej HD, drugi plik chciała bym nagrać na płytę DVD by młodzi mogli podarować rodzicom, którzy będą mogli wyświetlić to na stacjonarnych DVD.

Z góry przepraszam, jeżeli gdzieś jest podobny temat, ale nie mam za wiele czasu by dokładnie wyszukać.

Prosze o pomoc Ola :***
Odpowiedz
Generlanie trudno od podstaw uczyć i wyjaśniać, szczególnie jak nie podałaś parametrów filmu, ale spróbujemy ustawień "bezpiecznych".
Ale tak z grubsza i łopatologicznie - na prezentacje na weselu:
Projekt ustaw na HDV 720-25, HDV 720-30 lub HDV 720-24 - w zależności od tego, ile klatek na sekundę ma Twój film.
Pole "deinterlaced method" ustaw na interpolate.

Rendering - wybierz MainConcept AVC/AAC (*.mp4) i wybierz Internet HD 720 i ustaw taką ilość klatek jak miałaś w projekcie.

DVD - menu tools -> burn disc -> DVD.
Tym stworzysz płytę która będzie się odpalać w odtwarzaczu DVD.
Jak chcesz z menu, tapetą i bajerami - to już jest zabawa w authoring i co najmniej DVDArchitect.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Hej, dzięki za odpowiedź, mam jednak problem, ponieważ gdy wybieram MainConcept AVC/AAC to mam do wyboru tylko AppleIpod
Odpowiedz
Zakładam, że masz odpowiednią wersję Vegasa, czyli 10e w tym wypadku. Zrób sobie ręcznie taki profil jak na obrazku mniej więcej, oczywiście z ilością klatek taką ja tam masz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-22-2014, 21:13)efix napisał(a):  Zakładam, że masz odpowiednią wersję Vegasa, czyli 10e w tym wypadku. Zrób sobie ręcznie taki profil jak na obrazku mniej więcej, oczywiście z ilością klatek taką ja tam masz.

Udało mi się :) dziękuje za pomoc, film ma ładną jakość i zajmuje niecałe 400 mb :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości