Efekt przyciemnienia do środka obrazu.
Witam.
Chciałbym uzyskać taki efekt jak na filmie poniżej:

Efekt: 0:00 - 0:19

Chciałbym wiedzieć jak taki efekt uzyskać.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
przyciemnianie do środka? Ja widzę że przyciemnione są boki...

Duża winieta - najlepiej zrobić maską (największa kontrola).
na tracku powyżej wrzucasz z generatora "Color Gradient" > "Eliptical Transparent to Black" i modyfikujesz pod swój projekt.
Dodatkowo używając klatek kluczowych (keyframes), zrobisz animowaną maskę (użyj "Sync Cursor", to będziesz miał zsynchronizowany podgląd miejsca na osi czasu efektu).
Odpowiedz
(07-17-2014, 15:23)mateuszszar napisał(a):  przyciemnianie do środka? Ja widzę że przyciemnione są boki...

Duża winieta - najlepiej zrobić maską (największa kontrola).
na tracku powyżej wrzucasz z generatora "Color Gradient" > "Eliptical Transparent to Black" i modyfikujesz pod swój projekt.
Dodatkowo używając klatek kluczowych (keyframes), zrobisz animowaną maskę (użyj "Sync Cursor", to będziesz miał zsynchronizowany podgląd miejsca na osi czasu efektu).

Okej dzięki za pomoc,dało radę.
Teraz tylko pytanie jak nanieść to na video,ponieważ gdy wrzucam ten efekt na tracku powyżej to ukazuje mi się sam efekt z czarnym ekranem z białą plamą po środku,jednak nie widzę efektu na klipie.
Odpowiedz
Na pewno wybrałeś "transparent to black"? czy może "white to black" ;)
Transparent - to przezroczyste. Musi być przezroczyste - a więc musi przenikać warstwa niższa (to co na tracku niżej)
Odpowiedz
(07-17-2014, 16:15)mateuszszar napisał(a):  Na pewno wybrałeś "transparent to black"? czy może "white to black" ;)
Transparent - to przezroczyste. Musi być przezroczyste - a więc musi przenikać warstwa niższa (to co na tracku niżej)

Skąd wiedziałeś ? ;) Bardzo trafnie.
Dzięki Panie Mateuszu,problem rozwiązany.
Pozdrawiam :)
Odpowiedz
Skąd wiedziałem? Przeczytałem to, co napisałeś. To oczywiste :)
pozdrawiam.

ps. nie musisz mnie "pan"ować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości