timelapsy ruchu ulicznego.
Witam chciałbym się dowiedzieć jak zrobić takie timelapsy ?

Materiał mam nagrany w 60fpsach. Kamera stałą statycznie na statywie, scenaria nocna (ogólnie inspirowałem się filmikiem z linku)
Jak to teraz zrobić żeby światła zostawiały takie smugi ? Gdy wszystko przyspieszyłem parę rary (projekt w projekt i tak dalej :D) to niestety nie uzyskałem owego efektu, co zrobić ? pozdrawiam
Odpowiedz
Nic nie zrobisz. Musisz to nagrać z odpowiednio dużym czasem naświetlania jeszcze raz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A motion blur nie zalatwi sprawy? (+ odpowiednie przyspieszenie z force resample).

Ps. Nie mam dostępu do załączonego video, ale z opisu wnioskuję że jest szansa...
Odpowiedz
Czyli jak najlepiej to nagrać ? chodzi mi o ustawienia nagrywania.
Zdjęcia w tym stylu wiem jak ogarnąć bo już kiedyś je robiłem, ustawiałem naświetlanie na najdłuższe i było spoko,
ale w ustawieniach nagrywania nie mam do wyboru czasu naświetlania :/ Posiadam aparat canon 500d, ewentualnie kamerkę gopro
proszę o pomoc, pozdrawiam
Odpowiedz
Nie powiem Ci, nie mam ani kamerki GoPro, ani lustrzanki o jakiej mówisz, ale gdzieś musi być możliwość zmiany czasu naświetlania. Jak jakimś cudem nie (nie wierzę) to nałóż gesty szary filtr, zmniejsz czułość iso itd. Nie można włączyć trybu manual?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Możesz wrzucić jakiś przykładowy klip z kamery?
Odpowiedz
W 500d z tego co mi wiadomo oryginalnie nie ma chyba regulacji czasu naswietlania, ale czy nie lepiej byloby do time-lapsow kupic sobie wezyk spustowy (100-150zl)?
A jesli juz serio chcesz sie uprzec ze nie to sprawdz czy mozesz nagrywac manualnie ta swoja piecsetka (jak nie to Magic Lantern wgraj [tak to sie chyba pisze, tylko wtedy pamietaj, ze tracisz gwarancje, ale domyslam sie ze piszac to dzisiaj juz dawno jej nie masz]), ustaw czas naswietlania na jak najdluzszy - mozliwe ze bedzie to 1/30 sekundy, tak bynajmniej jest w moim 600d.
Ps: przepraszam za brak polskich znakow, pisze z telefonu
Odpowiedz
(07-16-2014, 2:11)Piciu napisał(a):  W 500d z tego co mi wiadomo oryginalnie nie ma chyba regulacji czasu naswietlania, ale czy nie lepiej byloby do time-lapsow kupic sobie wezyk spustowy (100-150zl)?
Od kiedy pojawił się Magic Lantern, konieczność zakupu takich akcesoriów jest dyskusyjna.

(07-16-2014, 2:11)Piciu napisał(a):  (...)Magic Lantern wgraj [tak to sie chyba pisze, tylko wtedy pamietaj, ze tracisz gwarancje, ale domyslam sie ze piszac to dzisiaj juz dawno jej nie masz])
ML to nakładka na firmware wgrywana z karty pamięci, więc żadnej gwarancji nie może stracić.
Odpowiedz
(07-16-2014, 11:47)Pinto napisał(a):  ML to nakładka na firmware wgrywana z karty pamięci, więc żadnej gwarancji nie może stracić.
Może faktycznie, choć kiedyś czytałem, że tak. :) W sumie, nawet jeśli już, to moja gwarancja dawno się skończyła i może czas by sobie też nagrać? - dobrze, że trafiłem na ten wątek bo w ogóle sobie przypomniałem że coś takiego istnieje. ;)

Co do wężyka - właśnie sprawdziłem stronkę ML i faktycznie jest tam wzmianka o interwałowym robieniu fotek. Świetnie :D

//EDIT, notka na stronie downloadu:
Cytat:Magic Lantern is not approved nor endorsed by Canon in any way, and using it will probably void your warranty. We are not responsible for any damages to your camera.
http://www.magiclantern.fm/downloads.html
Odpowiedz
1. użyj oprogramowania rozbudowującego mozłiwości lustrzanki. Odpowiedni "Magic Lantern". I zmień ilość nagrywania FPSów
2. użyj wężyka spustowego i wykonaj tysiące ZDJĘĆ (nie film, zdjęcia!) i potem połącz zdjęcia

Można albo sposobem 1, albo sposobem 2.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości