Przelicza i przelicza i przelicza ...
Witam.
Problem dotyczy co prawda Sony Movie Studio 12 ale ze względu na bliźniacze podobieństwo do wersji profesjonalnej myślę że z pomocą nie będzie problemu ale...
na pewno mnie ktoś zaraz "zjedzie"...

Materiał AVCHD 1920X1080 50i z kamery Sony NX3 wrzucony na oś czasu.
Przycinam, chcę odtworzyć a obraz się tnie, pod oknem podglądu w wartości "Klatka" wyświetla się wartość aktualnej klatki i kropeczki .... aż przeliczy.
I w ogóle podgląd nie jest płynny

Komputer:
Procesor Intel i5 4570
RAM 12GB
Karta Asus GTX 650 ti
Odpowiedz
dopasuj projekt do plików wsadowych (z kamery). VP12 sam proponuje dopasowanie projektu po wrzuceniu klipu na oś czasu, nie wiem, jak jest w wersji studio. Zastosowałeś te ustawienia?
Jeśli nie ma takiej funkcji, możesz wejść w ustawienia projektu > kliknąć ikonę "Match Media Video Settings" i wskazać przykładowy klip z kamery > vegas dopasuje ustawienia.

Pliki z kamery zgrywane programem od kamery? czy wyciągnięte żywcem z karty SD?
Możesz zaimportować za pomocą Vegasa (Device Explorer [ctrl+alt+7])
Odpowiedz
Materiał z kamery AVCHD 1920x108 50i,
projekt ustawiony HD 1080-50i (1920x1080; 25,000 fps)

Materiał z kamery poprzez Content Management Utility
Odpowiedz
Spróbuj zmniejszyć z Best (Full) na np. Best(Half). Zapewne obraz żyleta w podglądzie Ci niepotrzebny, a jeśli już to z tego co wiem to można zawsze użyć RAM Preview.
Odpowiedz
Jakość podglądu zmieniałem oraz włączałem i wyłączałem przeplot (to drugi temat który nie ogarniam)
Zorientowałem się dopiero że ten problem występuje wtedy gdy odtwarzam obraz na osi czasu ale w miejscu gdzie jest na drugiej ścieżce klip/nakładka z kanałem alpha.
Odpowiedz
No to ogarnij ten przeplot bo to aż tak trudny temat nie jest, a chyba podstawowy jeśli nagrywasz coś z przeplotem.
Z resztą temat poruszany na forum kilkaset razy. Strona gdzie o tym jest chyba wystarczająco dużo: 100fps.com
A jeśli chodzi o Twój podgląd to nie liczyłbym że coś z alfą Vegas łyknie z super płynnym podglądem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości