lustrzanka
ktoś poleci jakąś lustrzankę do nagrywania videoklipów? słyszałem że lepiej sprawdza się lustrzanka niż kamera,oczywiście mówiąc tu o cenach do 3 tyś
Odpowiedz
co chcesz nagrywać ? czego oczekujesz od sprzętu ?

ja tam słyszałem że w większości przypadków kamera sprawdza się lepiej. chociażby z tego powodu że ma użyteczny autofokus, w przeciwieństwie do lustrzanki....
Odpowiedz
(07-09-2014, 17:26)przem napisał(a):  co chcesz nagrywać ? czego oczekujesz od sprzętu ?

ja tam słyszałem że w większości przypadków kamera sprawdza się lepiej. chociażby z tego powodu że ma użyteczny autofokus, w przeciwieństwie do lustrzanki....

videoclipy(teledyski) w plenerze jak i w domu na greenscreenie,oczekuję żeby nagrywała w 1080p przynajmniej,aby obraz był po prostu dobry,mam zamiar bawić się montażem jak u dołu w filmiku.

Odpowiedz
kamera za 3000? Chyba taka wycieczkowo-kieszonkowa...

W cenie do 10000zł chyba tylko DSLR + kilka szkieł.
Ja niedawno dokupiłem canon 70d - i powiem, że autofocus bardzo sprawnie działa. Ale samo body to 3700 brutto... a do tego jeszcze obiektywy potrzebne (więc dodatkowe 2000zł trzeba przeznaczyć).

Przy budżecie do 3000zł poczekałbym do końca wakacji - ma wyjść 750d... i zobaczymy, co będzie miał. Bo 700d to właściwie to samo co 650...

Jeśli chodzi ogólnie o porównanie kamer i lustrzanek, to nie można ich stosować wymiennie. Są warunki, w których DSLR wypada lepiej (szczególnie, jak masz czas, żeby wszystko poustawiać, dobrać obiektyw itd.). Ale bardziej uniwersalna i niezawodna jest kamera (szybki focus, płynna zmiana ekspozycji - np. przy zmiennych warunkach oświetleniowych, bardziej funkcjonalne rozłożenie funkcji, ergonomia itd.).
Ja mam dwie kamery i lustrzankę. Jakbym miał zabrać tylko jedno z urządzeń, to długo bym się zastanawiał, co wziąć... Aparat - jeśli jadę na wakacje - bo mogę cykać zdjęcia, a i nakręcić jakiś klip. Ale jeśli mam kręcić, to wówczas kamera -> 100% że wszystko odpali jak należy.

Przy teledyskach masz dużo czasu, aby wszystko ustawić, powtórzyć itd. Bierz DSLR i odkładaj na jakieś sensowne szkła. Zacznij od kitowego, a później inwestuj... i inwestuj. Na początku zawsze możesz pożyczyć sprzęt od kogoś (szkła). Body dobrze mieć swoje, żeby sobie poustawiać pod siebie, i nauczyć się obsługi.
Odpowiedz
700D ma parę nowych opcji jak np. automatyczne włączanie nagrywania jak lustrzanka wybije lub osiągnie limit czasowy pojedynczego klipu. Oczywiście te wszystkie opcje ma się nawet w Canonie 600D z użyciem Magic lanterna.
Odpowiedz
mam jeden DSLR ale nie ma opcji nagrywania.to sony alpha 330 z dwoma obiektywami :

( http://www.optyczne.pl/652-Sony_DT_55-20...ktywu.html )
(http://www.optyczne.pl/861-Sony_DT_18-55...ktywu.html)
Odpowiedz
Ja dodam że nowe alphy dobrze nadają się do filmowania.
Mogę polecić alphę 57.
Odpowiedz
dzięki za info, a co nagrywasz ?
Odpowiedz
Nawet słyszałem, że można włączyć opcję filmowania (jakiej nie ma normalnie) w Canonie chyba "model przed 500D". Ale bez dźwięku.
Odpowiedz
Ja z czystym sumieniem polecę Panasonica GH3 który to jest liderem jeżeli chodzi o nagrywanie filmów. Sam czaje się na ten model, niestety fundusze zawsze muszą iść na coś innego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości