pytania dot 50i->25p oraz ogolnie pytania o renderowaniu
Witam!

Mam do Was pare pytan:
1)
Jesli material zrodlowy mam nagrany w 1080 50i i chcialbym go przerobic na 25p i jesli uzywam Default Template (specyfikacje dot. rozdzielczosci i innych ustawien okreslilem sobie wczesniej przy tworzeniu projektu), to czy musze zmieniac Frame rate na 25 (PAL)?
Czy podkrecenie w takim przypadku Frame rate do 29 ma sens?
Ponadto zmienilem Field Order na None (progressive).
2)
Co jeszcze na Default Template musze zmienic by uzyskac najlepszy obraz bez smuzenia po zrenderowaniu?
3)
Czy ustawienie w Default Template takich samych parametrow projektu jak przy uzyciu templete`a Internet HD 16:9 25p da taki sam rezultat i pliki beda identyczne jesli chodzi o jakosc nagrania i usuniecie smuzenia?

Pozdrawiam
Kamyk79
Odpowiedz
1) Jeżeli nagrywasz bez przeplotu to tak, ustawiasz 25 klatek na sekundę. 29 klatek na sekundę jest bez sensu ustawiać, bo tych 4 klatek przecież Ci Vegas nie wyczaruje, tylko będzie korzystać z tych klatek co są i czasami mogą wystąpić jakieś dziwne rzeczy z obrazem.
2) Ale skąd mamy wiedzieć z jakiego formatu korzystasz i kodeka? Takie pytanie trochę wiesz... Żeby była najlepsza jakość to chyba można się domyśleć, że muszą być dość wysokie ustawienia, rozdzielczość, bitrate, etc...
3) Nie rozumiem, skoro chcesz ustawić to samo to czemu od razu nie wybierzesz tej drugiej Template?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Hej spróbuj na materiale obrabianym tak ppm>proporties>media>field order wybrać none (progresive scan) jeśli masz pocięty jeden materiał automatycznie to ustawienie powinno zastosować się do całości ale warto posprawdzać czy każda część ma to samo ustawienie by nie było kuku po kilku godzinnym renderingu. Bo na podglądzie w vegasie nie zawsze widać mankamenty obrazu.
Odpowiedz
ad 1
dzieki, wszystko jasne.

ad 2
Ja uzywam oprogramowania Power DVD oraz darmowego VLC Playera oraz stacjonarnego WD Playera podlaczonego do telewizora
Tak ja zawsze staram sie zwiekszac maksymalnie bitrate zeby miec najlepsza jakosc

ad 3
Zadalem to pytanie dlatego, ze wydaje mi sie, ze "kochany" Pinnacle nie dzialal wlasnie tak samo jak by sie wydawalo ze mialby dzialac. Mianowicie pewne ustawienia reczne nie byly wynikowo identyczne do tych ktore dany profil narzucal mimo, ze mialo sie ustawione te same parametry. Glowy sobie uciac nie dam, ale chyba tak bylo w Pinnacle Ultimate 12.
Odpowiedz
Cytat:ze "kochany" Pinnacle nie dzialal wlasnie tak samo jak by sie wydawalo ze mialby dzialac
Hehe, nie no jak format pliku jest taki sam, a zmieniasz Template, a potem ustawiasz wszystko tak samo jak w innym Template to nie będzie różnicy.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości