Gorsza jakość wyciętych zdjęc podczas filmów
Witam gdy chce zrobić zdj z filmu nagrywam gopro hero 3 silver w 1080p i film ma ladna jakosc ale jak chce wyciąć to cholernie szpeci jakość. Znacie jakis sposób zeby chociaz troche albo i lepiej polepszyć jakość ? Zdj wycinam snapshotem i zapisuje do jpg. Próbowałem w VLC Media ale tez jest lipna jakość. Pozdrawiam
Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
A jak dokładnie to robisz? Uruchamiasz playera, wciskasz pauzę i zrzucasz ekran? Jeśli nie, to niech to będzie pierwsza rzecz którą zrobisz, bo obraz w ruchu lepiej wydaje się wyglądać niż stopklatka. Jeśli na stopklatce będzie też gorsza jakość, to pozostaje wybrać momenty w których wszystko jest statyczne (kamera się nie rusza a ludzie praktycznie stoją w miejscu jakby pozowali do zdjęcia).
Odpowiedz
W VLC zatrzymuje film robie zrzut i jakosc lipna, puszczam film zeby leciał faktycznie wydaję się ze bedzie lepsza jakość, ale po zrobieniu zrzutu podczas trwania filmu jakosc jest podobna, szału nie ma. Jest to jazda po lesie, terenie na motocyklach i ciężko o takie sceny spokojnie :P

W Sonym nie ma chyba takiej opcji w ruchu co ? Bo na pauzie na spokojnie moge snapa walnąć, ale jak puszcze film to snap jest niedostępny.

Może jakis inny sposób na wycięciu zdj z filmów może jakiś inny, zależy mi na jakości zdjęć.

Link do zdj nie mojego, ale też to jest właśnie wycinek z filmu: https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hpho...7255_o.jpg

Moim zdaniem jakość na tym zdj jest na najwyższym poziomie, dlaczego ja nie mogę takiej osiągnąć nagrywajac prawie tym samym sprzętem :(
Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
(07-08-2014, 13:14)Stian525 napisał(a):  [...]
Link do zdj nie mojego, ale też to jest właśnie wycinek z filmu: https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hpho...7255_o.jpg

Moim zdaniem jakość na tym zdj jest na najwyższym poziomie, dlaczego ja nie mogę takiej osiągnąć nagrywajac prawie tym samym sprzętem :(

zdjęcie które pokazałeś zostało zrobione w bezruchu, jedyny dynamiczny element to motor z kolesiem który z niego zlatuje.
do tego było bardzo jasno, wiec kamera zarejestrowała sporo szczegółu.

będzie ci bardzo trudno uzyskać ostrej stop-klatki z materiału nagranego w ruchu i do tego w cieniu - o ile w ogóle będzie to wykonalne...
Odpowiedz
No racja moj material w czesci jest bez slonca i w lesie tak ze to tez zalezy od światła, Spróbuję zrobi zdj w slońcu, tu link do zdj innego: https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hpho...7227_n.jpg I co lepsza, gorsza?

Postaram sie zrobić tak, żeby kamera stała w miejscu a nie w trakcie jazdy jakość powinna być lepsza bo nie będze tak rozmazany obraz oraz oczywiscie lepsze światło.
Odpowiedz