Render do avi a waga pliku
Witam.
Jak wyrenderować film aby był w formacie avi i jego waga nie powalała swoim ciężarem? bo gdy robie render 5 minutowego klipu to wychodzi mi zawsze dużo gigabajtowy szit.
No i nie widzę opcji w ustawieniach podczas renderowania do avi wajchy odpowiedzialnej za bitrate.A jak wiadomo bitrate ma duży wpływ na jakość wyjściowego pliku.
Jakiego kodeka należy użyć (najlepiej darmowego)aby plik wyjściowy był przyzwoitej jakości ,nie zajmował zbyt wiele miejsca i był w formacie avi.Normalnie to mam wylane na ten format ale takie dostałem zadanie że ma być w formacie avi.
Działam na vegas 10 pro
plik wejściowy to już zmontowany filmik 1080 25p. bitrate 15mbs z którego
chce zrobić avi o podobnych parametrach.
Jeśli znajdzie się chętny do pomocy to byłbym rad no i jak coś to podam więcej info jeśli będzie potrzeba .
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Avi, to kontener. Bitrate ustawiasz w kodeku (w oknie renderu avi wybierasz najpierw kodek - np xvid lub divx).
Kodek musisz sobie doinstalować - ściągnij ze strony producenta. Oba są darmowe.
Odpowiedz
Wszystko działa jak należy po zastosowaniu się do twojej rady:) Dzięki za szybką odpowiedz.
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Czy można zwiększyć bitrate nie zwiększając drastycznie wagi pliku?
Odpowiedz
Można, jednakże trzeba to robić nie na wyczucie a z pomocą kalkulatora, który dla docelowego rozmiaru podpowie jaki bitrate ustawić. Hasło do google "divx bitrate calculator"
Odpowiedz
A co to jest bitrate?
Ilość bitów w jednostce czasu. Jeśli zwiększysz dwukrotnie, to waga pliku się podwoi. To jest matematyka. Tego nie oszukasz.

Możesz minimalnie podnieść wagę i jakość, uzyskując optimum jakości względem wagi, ale nie ma tak, że zwiększysz bitrate a waga pliku pozostanie.

Więcej wyciśniesz stosując dwuprzebieg, albo zaawansowane metody analizy przed kodowaniem, jedbak vegas potrafi tylko to pierwsze - i też nie dla wszystkich formatów :-)
Odpowiedz