Zapisywanie subclipów do utworzonego kosza
Witam

Mam pytanie odnośnie zapisywania subclipów w utworzonych przez siebie koszach.

Do tej pory robiłam to w ten sposób, że zakładałam nowy kosz, a utworzony subclip przeciągałam z All Media do tego nowego kosza.
Czy w vegasie można to obejść w ten sposób, aby utworzony w trymerze subclip, można było od razu zapisać w wybranym przez siebie koszu?

Zaglądałam do helpa, ale tam jest mowa tylko o kopiowaniu z All Media do kosza. Czy nie można tego wymusić odgórnie z poziomu ustawień samego vegasa tak, aby subclip z trymera od razu lądował w koszu wybranym przez użytkownika, a nie w All Media?

Byłabym wdzięczna za informację.
Odpowiedz
Nikt nie podjął tematu:)
Czyli mam rozumieć, że subclipy da się tylko kopiować do All Media i nie można wymusić wrzucania bezpośrednio z trymera do utworzonego kosza?
Trochę szkoda, że vegas nie ma takiej możliwości.
Odpowiedz
Dopiero teraz czytam i przez dłuższą chwilę się zastanawiałem, o co pytasz. Jaki kuźwa kosz? Ale ok, już zrozumiałem, o co chodzi.
Fakt, nie ma możliwości wskazania, gdzie mają lądować subklipy. Bo w sumie byłoby to troszkę bez sensu i kłóciło by się w sumie z ideą działania trochę. All media - jak nazwa wskazuej to All media. A reszte binsów to sobie jak wiadmo robisz wedle potrzeb.
Nie mniej, możesz sobie ułatwić pracę.

Powiedz że masz główny film mojevideo.avi, który wrzucasz w projekt no i oczywiście on ląduje w all media. To teraz tworzysz bina np. "najważniejsze ujecia".
Otwierasz plik w trymerze, przechodzisz do utworzonego bina i zaczynasz robić subklipy.
I wtedy wszystko będzie lądowało właśnie tam.
A ściślej w wybranym "koszu" ale jednocześnie też w all media - tak to działa. "Kosze" to tylko rodzaje linków, pomocnych w segregacji, nie wpływają na same pliki.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
@ Efix

Bardzo, bardzo dziękuję za wskazówkę. Nie wiedziałam, że to działa w ten sposób, ale ważne, że pomogło i usprawniło mi pracę przy projekcie.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz