Gigantyczny rozmiar filmu po zrenderowaniu
Przepraszam jeśli jestem kolejną nową osobą na forum i dodaję taki temat któryś raz z kolei, nie wiem po prostu gdzie mam szukać pomocy w tej sprawie.

Jakiś czas temu postanowiłam pobawić się w klejenie teledysków, a później zdecydowałam się zrobić film komunijny, cała zabawa z tym wychodzi mi całkiem nieźle, jednak problem pojawia się przy renderowaniu. Jestem kompletnym debilem jeśli chodzi o zrozumienie tego co znajduje na forach.

Posiadam 50min filmik, chciałabym aby podczas renderowania nie zamieniał się w wielką gigabajtową krowę zjadającą mi partycje...

Chciałabym prosić o pomoc kogoś uprzejmego i wyrozumiałego na moja skrają głupotę, powiedzcie mi do jakich ustawień mam sie zastosować aby film zmieścił się na format tradycyjnej płyty dvd.

Z góry ogromnie dziękuję!
Odpowiedz
Nagraj film w formacie .wmv (bo zapewne teraz renderujesz jako .avi?). Na DVD możesz wrzucić film przez DVD Architecta, on ci odpowiednio przekonwertuje plik na płytę tak żeby poszedł bez problemu w DVD.
Odpowiedz
Nie, teraz renderuje z radami jakimi kierował mnie chłopak na youtube i format to mp4, jednak obecnie film zrenderowany w 20% ma juz 1gb,a wiec idac dalszym tropem wątpie ze zmieszcze to bydle na płycie komunijnej. Pójdę więc za Twoją radą i spróbuję jeszcze .wmv, tylko wyskakuje mi tam standardowo jeszcze kilka możliwości do wybrania, a jak już mówiłam, zacofanie i średniowiecze totalne jeśli o tą kwestie chodzi...

512kbps video i jeszcze kilka innych, co więc wybrać żeby jakość nie była wybitnie tragiczna?
Odpowiedz
Jakie WMV?

Jeśli koleżanka chce mieć tradycyjne DVD-VIDEO, to standard jest szczegółowo opisany: MPEG-2 z dźwiękiem AC3 lub mpeg.
Dla 50 minutowego filmu możesz śmiało ustawić bitrate 9Mbps oraz dźwięk 320kbps.

Jeśli nie potrzebujesz menu, to możesz od razu z Vegasa wypluć płytę DVD-Video
Do zrobienia menu, będziesz potrzebowała jeszcze DVD_Architect. Wówczas renderujesz film za pomocą template pod DVD-Architect (DVD-PAL widescreen - jeśli materiał z kamery masz w proporcjach 16x9).

720x576 50i 16x9

Poszukaj bo jest na forum poradnik "jak renderować pod DVD-VIDEO"

vegas > Tools -> Burn Disc -> DVD
Odpowiedz
Dziękuję bardzo, będę próbować, bo już miałam chęć rzucić komputerem przez okno :)
Odpowiedz
Pomyśl, że to dopiero początki :)

A tak serio, to teraz mam spory zapieprz (inaczej napisałbym dokładniej). Postaraj się poszukać na forum, o co chodzi z DVD.
Co to jest przeplot (kiedy się go stosuje, kiedy usuwa - i w jaki sposób).
Standardy PAL
Renderowanie pod dvd-architect (taki temat był, więc trzeba poszukać)
Dwuprzebieg - render trwa dłużej, ale efekt końcowy jest dużo lepszy szczególnie przy niskich wartościach bitrate (Ty masz sporo miejsca, więc jednoprzebiegowo wystarczy).
Dźwięk AC3 (duża kompresja) lub MPEG (mała kompresja).

Dla programu DVD-Architect najlepiej wyrenderować osobno dźwięk i obraz.
Odpowiedz
Nie strasz! Nigdy wiecej nie zrobię żadnego filmu, pozostanę przy teledyskach i obróbce w photoshopie :P
Mam nadzieję, że do poniedziałku zdołam to okiełznać i cała 30 dzieciaków z rodzicami na czele da mi odetchnąć od tych kościelnych przyśpiewajek.

Miłego wieczoru i dzieki za pomoc!
Odpowiedz
Nie straszę... mówię prawdę...
Myślisz, że dlaczego w branży jest taki zapieprz?
Dużo łatwiej znaleźć kogoś, kto się podzieli wiedzą i doświadczeniem FOTO (choćby PS), niż film (a tym bardziej kwestia authoringu DVD/BD itd.). Trudny kawałek chleba i sporo upierdliwych szczegółów, które skutecznie potrafią spieprzyć całokształt, jeśli się coś nawet odrobinę pomyli :)

Tak czy inaczej trzymam kciuki i oby wszystko odpaliło bez problemów.
Odpowiedz