Takie dobre slowmo przy 60fps?
Witam natknąłem się na taki filmik w sieci

z tytułu wynika że to jest nagrane eosem 600d oraz doprawione twixtorem.No i czy faktycznie można osiągnąć takie slowmotion nagrywająć w 60fps i pomagając sobie twixtorem?Czy może jednak to zasługa jakiejś wbudowanej funkcji w amerykańskim bracie naszych eosów 600d jakim to jest eos t3i.Jeśli tak to tematu nie było:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Widać, w którym momencie jest użyty Twixor... obraz się ciągnie.

Widziałeś slowmo zrobione przez Buncha w teledysku wakacyjnym?
Odpowiedz
- normalne slowmo z twixtora
- Canon nie ukrywa danych technicznych swoich wyrobów, więc możesz sprawdzić i dowiedzieć się, że nie ma różnicy
Odpowiedz
tak filmik Buncha widziałem:) dobrze wygląda takie slowmo,ja sam kiedyś próbowałem zdziałać taki efekt na trialu twixtora ale lipnie to wychodziło bo obraz się rozpływał totalnie.Teraz skoro już wiem że się da to osiągnąć przy pomocy 60fps i twixtora to mam co robić:)
Odpowiedz
Bo Twixor potrafi dużo, ale tylko w określonych warunkach. Zwróć uwagę, że zwolnione są tylko wybrane fragmenty - tam, gdzie poruszający się przedmiot nie zachodzi na tło - czyli tam, gdzie łatwo jest maskować.
W innych miejscach jest zwolnienie 50% (z 60fps do 30).

Jeśli zrobisz ujęcie z zbyt dużą migawką, gdzie nie będzie widać dokładnej trasy np. kropli wody, to też twixor nic nie poradzi... Materiał musi być wyjątkowo dobry, aby Twixor potrafił wycisnąć niezłe slowmo.
Do tego odpowiednie ustawienia (Bunch nawet pisał, jak ustawiał w swoim przypadku - dawał screen). Warto poćwiczyć na różnych materiałach.
Odpowiedz
No widzę że Mateusz wyczerpał temat, bo właśnie miałem to wszystko napisać :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości