Problem z Efektem - Klatkująca Eksplozja
Witam, otóż w swoim klipie chciałem dodać efekt eksplozji. Efekt pobrany(rozszerzenie mov), ścieżka video dołączona, ustawiona jako pierwsza, niby git. Dodaję do niej klip z efektem, ustawiam przezroczystość na "add".

Klip dochodzi do momentu w którym pojawia się eksplozja i owa eksplozja się pojawia, problem w tym, że zachowuje się jak "stary film" tj. porusza się z góry na dół jakby była przewijana(taki efekt klatek filmowych) zamiast stać w miejscu. Jak to naprawić?
Byłbym wdzięczny z szybkiej pomocy :D

Uzywam Sony Vegas Pro 13, trial.
Odpowiedz
efekt który pobrałeś ma kanał alpha (przezroczystość)?
Jeśli tak, to dobrze by było ją włączyć: File properties > zakładka media > Alpha channel: "Premultiplied".
Teraz nie musisz zmieniać kompozycji na "Add"

Ps. Jesteś pewny, że nie nałożyłeś sobie jakiegoś efektu?
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.
Efekt ma kanał Alpha, włączyłem, nie pomogło.
Jestem pewny, że nie nałożyłem żadnego efektu.

Używam tego efektu 2 razy, co ciekawe pierwszy raz nie działa, za drugim już tak(próbowałem usunąć pierwszy i wstawić drugi, ale nie działa)

Szukałem, szukałem i znalazłem inny temat z tym samym problemem.
http://sonyvegas.info/Temat-Obraz-skacze...zkach-BLAD
Wypróbowałem tamtą radę z wyłączeniem GPU, nie pomogło. Przekodowania efektu nie próbowałem, brak zdolności, ale może przyszłym pokoleniom się przyda.
Zostawiam jak jest, ale dzięki za próbę pomocy. :d
Odpowiedz
Spróbuj na vegasie pro 12 (ostatni build). Być może błąd programu...
Odpowiedz
Ok. Znalazłem odpowiedź, wrzucam dla przyszłych pokoleń:

Kiedy dodałem efekt(wybuch) ścieżka video z klipem właściwym była już mocno pofragmentowana na bardzo małe klipy i pewnie to było powodem. Usunąłem efekt, wyrenderowałem film by scalić te wszystkie fragmenty i nałożyłem wybuch już na ten wyrenderowany film.
Odpowiedz