Jak zrobić takie przejście ?
Witam , zastanawiam się nad tym pewien czas , ale jestem bardzo ciekawy jak zrobić przejście , które wygląda następująco : jest np . jakiś znak , kamera blisko niego , kamera się przesuwa a z drugiej strony znaku pojawia się nowy klip a ten z lewej zostaje ( chowa się dopiero gdy w calosici znikinie lewa strona od rurki ) Mam nadzieję , że wytłumaczłem to jakoś w miarę dobrze :)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Nie rozumiem, ale piszesz z telefonu to Ci wybaczam wszystko.
Przejścia takie jak w tym materiale?
Odpowiedz
Jest wiele sposobów, przedstawię dwa :
1) prostszy w montażu, zalecany slider na planie
- kręcisz ujęcie #1 tuż przy znaku kamerą zamocowaną na sliderze lub wprawną ręką tak aby na początku było ujęcie tego co chcesz aby było na początku a potem wjeżdżał znak z lewej do prawej
- kręcisz ujęcie #2 tuż przy podobnym znaku zaczynając od widoku na znak (w tym samym zbliżeniu i rozmyciu) z lewej strony i jedziesz do prawej aby znak po tej stronie zniknął i odsłonił właściwe ujęcie
- w SV obie ścieżki nakładasz na siebie, nadajesz pierwszej przezroczystość tak aby widzieć oba kadry naraz i przesuwasz nagrania tak, aby ruch na znaku był maksymalnie zgrany i się pokrywał na tyle ile to możliwe. Teraz wyłączasz przezroczystość i bierzesz na warsztat maski , które animujesz tak aby górne wideo zawsze było pokazywane "do znaku". Dobrze jest użyć wygładzania krawędzi.

2) trudniejszy w montażu, lecz nie wymagający aż takiej precyzji w prowadzeniu kamery
- kręcisz dwa ujęcia z ruchem kamery w TĄ SAMĄ STRONĘ a także fotografujesz lub filmujesz (kamera na statywie) znak drogowy
- w programie montażowym wrzucasz dwie ścieżki jedna nad drugą
- za pomocą animowanej maski (lub odpowiedniego pluginu przejść) robisz przejście w którym przesuwa się mniej więcej adekwatnie do prędkości poruszania kamery kadr z jednego do drugiego ujęcia.
- bierzesz na warsztat znak drogowy, za pomocą masek wycinasz tylko sam znak z zdjęcia/filmu (rurka i kształt) a następnie aby nadać lekką głębię możesz go delikatnie rozmyć
- teraz za pomocą pan/crop lub track motion przesuwasz znak aby się zgrał z granicą przejścia (przykrywał ją)

To tak mocno w skrócie, można oba sposoby połączyć.
Odpowiedz
@Bunch Więc tak chodziło mi o to co jest na tym filmiku
@vm-rexor dzięki za objaśnienie
Odpowiedz