Synchronizacja dwóch filmów o różnych parametrach.
Witajcie. Chciałbym osiągnąć efekt jak na tym filmiku:

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że te dwa filmiki są nagrane w dwóch innych parametrach i po czasie dźwięk w filmie się rozjeżdza.

Dwa filmiki mają parametry:

nagrywany telefonem:

[Obrazek: 1A4fJiQ.png]
Nie sugerujcie się długością bo zostanie on przycięty.

nagrywany programem w komputerze:

[Obrazek: rJM8awC.png]

Jak ja to mam zrobić? Proszę o pomoc. Jedyny mój pomysł to zrenderować film z 60 fpsów do 24 tak jak nagranie z kamery, ale utraci na tym płynność filmu. Filmik nagrany kamerą może nie być idealnie synchronizowany, ale dźwięk to już konieczność

Dziękuje za rady.
Odpowiedz
Jak wrzucasz do projektu dwa klipy o różnej ilości klatek na sekunde to ci się rozjeżdża dźwięk?
A jakbyś ustawił projekt odnośnie jednej z dwóch wartości? Przy tak małym obiekcie w lewym górnym rogu, nie wiem czy jest sens kombinować z zachowaniem 60 klatek na sekundę. Wyrenderuj więc albo w 24 albo 2 60 fpsach.
Odpowiedz
Witaj Bunch. Początkowo dźwiękowo jest dobrze, dźwięk rozjeżdża dopiero po około minucie materiału o bardzo mało wartość, tak jakby występował lag.
Dźwięk nie rozjeżdża w filmikach ani jedym, ani drugim. Tylko przy montażu jeżeli ustawię aby początek filmu był idealnie synchronizowany to po minucie występuje 0.05s opóźnienie jakby 60 fps'owy filmik był ciut szybszy po tym czasie.
Ten filmik w lewym górnym rogu jest nagrany w 24 fpsach smartphonem iPhone 4. Tak jak mówiłem sam film może się ciut rozjeżdzać(bo i tak jest tak mały, że ciężko będzie zauważyć różnice), zależy mi natomiast aby dźwięk zgrywał się idealnie z "kliknięciami". Dzięki za rady spróbuję wyrenderować filmik w .avi z 60 fpsów do 24 i wtedy spróbuje go "spasować", ewentualnie w Audacity uda mi się pokombinować z nałożeniem na siebie dwóch warstw dźwięków aby współgrały ze sobą.
Odpowiedz
Tu nie chodzi o klatkaż, tylko różną częstotliwość próbkowania obu dźwięków. Stąd jest rozjazd.
Odpowiedz
Po grzyba częstotliwość próbkowania ustawiona na 192 kHz? Ustaw na taką, jaką ma film z komórki.
Odpowiedz
Zrobiłem tak jak Pinto kazałeś i jest identycznie.
Odpowiedz