Karta SDXC
Wyśmienity deal dla filmowców!
Ja ją biorę:
http://allegro.pl/transcend-64-gb-sd-sdx...09289.html
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
I jak się sprawuje karta z lustrzanką przy filmowaniu? Nie gubi klatek? Nadąża z HD? Ja zawsze korzystam z SanDisków bo obawiam się trochę takich noname i ciekaw jestem, czy jednak ta się dobrze sprawdza, bo może też bym się skusił.
Odpowiedz
Transcend jedt Twoim zdaniem no-name? Ciekawe :-)
No może adidas to to nie jest ale w rynku kart pamieci to bardzo dobra marka. Sam od dawna uzywam transcendów.

Jeśli chodzi o transfery, to przy 50Mbps nagrywania (1080p25 all-i) strumień video wynosi 6.25MBps + dźwięk, wiec karta klasy 10 wystarcza.
Odpowiedz
Że niby gubi karta klatki? Co to znaczy? Kupiłem ale nie filmowałem nią jeszcze sam. Ale stary, jak na jej poprzedniej wersji nie miałem nigdy żadnych problemów to na jej 3x lepszej wersji tez nie będę miał, no nie?

(Wiadomość została napisana z mojego telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jeśli to ceniona marka to ok, szczerze mówiąc jej nie znałem, myślałem, że to jedna z tych kart, których nazwy nic nie mówią. W sumie do zeszłego tygodnia nie wiedziałem, że istnieje taka marka jak Crocs, do momentu gdy na Onecie nie pokazali jak ludzie zabijają się o klapki tej firmy w Lidlu, więc mogę się nie znać na markach :)
Zdarza się nieraz tak, że karta 'nie nadąża' z nagrywaniem w full hd i pojawiają się małe braki w nagraniu. Ja tak miałem z jakąś tanią kartą, która rzekomo miała mieć zapis 30 mb/s a przy filmowaniu w hd zdarzały jej się braki, stąd moje obawy.
Odpowiedz
Jeśli karta jest zbyt wolna (albo urządzenie kapryśne - jak w przypadku Canonów ;), to bufor się zapełnia przy nagrywaniu i wywala błąd (przerywa nagrywanie). Ale nie słyszałem, żeby był problem z utratą klatek.
Aparat/kamera ma swój bufor (pamięć operacyjna). Nagranie jest kodowane i zapisywane do pamięci krótkotrwałej, zanim trafi na kartę. Jeśli karta jest wystarczająco szybka, to wszystko idzie płynnie. Jak karta ma problemy, to bufor zaczyna się zapełniać aż do momentu, gdy się przepełni.

Teoretycznie karty klasy 6 powinny wystarczyć... ale sam miałem mikro sd klasy 10, i canon notorycznie zapełniał bufor (klasa 10 gwarantuje zapis na poziomie 10MBps).
Faktem jest, że może powstać coś takiego jak błąd zapisu/odczytu i pliki będą miały dziury (uszkodzone sektory pamięci). Wówczas film jeśli w ogóle będzie mógł zostać odczytany, to będzie miał utraty całego GOP, albo dziwne artefakty związane z kodowaniem międzyklatkowym.
Odpowiedz
Właśnie to miałem na myśli. Mam Canona i nieraz zdarza mu się pokazywać na chwilę komunikaty przepełnieniu bufora, czy jak to się nazywa. Co prawda do tej pory nie przerwało mi nagrywania, ale jednak sam fakt występowania czegoś takiego w przypadku pracy nawet z kartą SanDisk jest niepokojące. To tak w ramach offtopicu ;)
Odpowiedz
O tak. SanDisk u mnie miał problemy (tyle że w wersji microSD).
Odpowiedz
Ja używałam karty SDXC 90mb/s od Sony i do robienia zdięć i nagrywania filmów HD,efekt bardzo dobry.Film bardzo płynnie nagrany bez zgubionych klatek.A jakby ktoś był zainteresowany to kolega ma w dobrej cenie takie karty.Więcej na pw.
Odpowiedz
A jaka jest cena (i czy kolega wystawia FV)? Bo np. ja kupuję sprzęt zwykle w cenie netto...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości