sprzęt dla młodego adepta kinematografii
Witam
W planach mam kręcenie krótkich filmików w greenboxie, a także klipów muzycznych.Potrzebuję odpowiedniego sprzętu do nagrywania(jeżeli ktoś ma pomysł na jakiś fajny greenbox i oświetlenie,prosiłbym o pomoc).

pieniądze jakie mogę na to przeznaczyć to ok. 3tyś złotych

z góry dziękuję, że poświciłeś/łaś mi swój czas :)

Jak jesteś osobą która robi to od dawna,albo ma jakiekolwiek pojęcie o greenboxach, napisz ! naprawdę bardzo potrzebuję takich osób jak ty!
Odpowiedz
Wstawł jeszcze więcej wku... literek dodaj parę kolorów i rozstrzel jeszcze bardziej tekst. Z pewnością ktoś się znajdzie szybko.

Ale funkcji "szukaj" używałeś najpierw i wuja Google?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-29-2014, 20:06)efix napisał(a):  Wstawł jeszcze więcej wku... literek dodaj parę kolorów i rozstrzel jeszcze bardziej tekst. Z pewnością ktoś się znajdzie szybko.

Ale funkcji "szukaj" używałeś najpierw i wuja Google?

Po prostu lubię jak post dobrze wygląda,co w tym złego ?
Tak,szukałem w google i pomyślałem, że napiszę jeszcze tutaj,może kogoś znajdę kto chciałby mi pomóc i tym samym wspomogę forum
Odpowiedz
Jeżeli ten post dla Ciebie dobrze wygląda to może sobie daruj kręcenie filmów bo nie dadzą się oglądać.
Zadaj konkretne pytanie, nie ogólne "co wiecie o greenboxach" (to taka amerykańska śniadaniówka na sałtkę czy marchewkę do szkoły).
Napisz co KONKRETNIE Cię interesuje. Czego nie rozumiesz, czego nie wiesz. Na ten temat napisano całe książki.
Na tym forum też trochę było na ten temat.

Odpowiedz
(05-29-2014, 21:59)efix napisał(a):  Jeżeli ten post dla Ciebie dobrze wygląda to może sobie daruj kręcenie filmów bo nie dadzą się oglądać.
Zadaj konkretne pytanie, nie ogólne "co wiecie o greenboxach" (to taka amerykańska śniadaniówka na sałtkę czy marchewkę do szkoły).
Napisz co KONKRETNIE Cię interesuje. Czego nie rozumiesz, czego nie wiesz. Na ten temat napisano całe książki.

to w takim razie nie wiesz co to estetyka,szukam sprzętu do nagrywania na greenboxie,czyli nie poszukuje kamery do pleneru.Jeżeli ktoś wie jaki sprzęt jest do tego przeznaczony proszę o odpowiedź,bo może największą rolę odgrywa w tym szkiełko które trzeba osobiście dokupić,tak jak jest w opisie i sam dział o tym świadczy jestem newbie,więc jest jasno napisane że szukam osób które znają się na greenboxach,jeżeli nie wiesz jak mi pomóc to nie oceniaj mojej estetyki i tego że może niezbyt jasno jest napisane.
Odpowiedz
(05-30-2014, 13:02)ssebasstian napisał(a):  
(05-29-2014, 21:59)efix napisał(a):  Jeżeli ten post dla Ciebie dobrze wygląda to może sobie daruj kręcenie filmów bo nie dadzą się oglądać.

to w takim razie nie wiesz co to estetyka,szukam sprzętu do nagrywania na greenboxie,czyli nie poszukuje kamery do pleneru.Jeżeli ktoś wie jaki sprzęt jest do tego przeznaczony proszę o odpowiedź,bo może największą rolę odgrywa w tym szkiełko które trzeba osobiście dokupić,tak jak jest w opisie i sam dział o tym świadczy jestem newbie,więc jest jasno napisane że szukam osób które znają się na greenboxach,jeżeli nie wiesz jak mi pomóc to nie oceniaj mojej estetyki i tego że może niezbyt jasno jest napisane.

Z estetyką to nie ma nic wspólnego...
Odpowiedz
[Obrazek: xm6vSDv.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(05-30-2014, 15:12)Bunch napisał(a):  [Obrazek: xm6vSDv.png]

chyba pomyliłem forum.Tu ktoś wie co to kamera ?
Odpowiedz
O oświetleniu już są tematy (światło dla greenscreen)... więc sobie znajdziesz.
Jeśli chodzi o kamerę, to im mniejsza kompesja - tym lepiej. Obecnie większość popularnych kamer używa AVC - a wiec trochę WALCA w świecie kompresji.
Kwota do 3000zł? Trochę mało, żeby kupić choćby DSLR z kompresją "All-I", a co dopiero jakaś porządna kamera. Jak dorzucisz jeszcze jedno zero, to będzie bardzo realne, aby znaleźć dobry sprzęt :)

Szukaj raczej DSLR + jakiś stałoogniskowy obiektyw.

aaa... i trochę zluzuj. Jesteś nowy, więc nie kozacz na wstępie. Ok? ;)
Odpowiedz
Nie przeczytał w sieci NIC na temat kluczowania, nie ruszył dupska by przejrzeć forum i jeszcze pyskuje. Kolejny kuźwa geniusz teoretyk, chce tylko wiedzieć jaką kamerę, najlepiej taką z przyciskiem "make dragon".
Pisałem wyraźnie, to temat bardzo szeroki. Pytaj o konkrety a nie filozofuj.
Odpowiadając na pytanie. Obraz do kluczowania (przypominam że greenbox to pudełko na sałatkę) możesz nagrać nawet komórką, obecne keyery działają cuda.
Nie ma "kamer do kluczowania", możesz kręcić wszystkim. Różnica się zacznie w momencie, kiedy będziesz próbował zrobić maskę czegoś trudnego - dymu, włosów, szkła i materiałów transparentnych, futra itp.
Wtedy już duże znaczenie ma sposób kompresji tak jak pisał mateusz. Jeżeli jesteś w stanie kupić coś, co zapisuje obraz z kompresją bezstratną lub bez kompresji to jest to sprzęt dla Ciebie. Możesz wziąć też gorszy sprzęt ale taki, który potrafi przekazywać na żywca sygnał przez HDMI i zgrywać go na jakąś macierz dyskową przy użyciu choćby BlackMagica jako uncompressed czy w jakimś kodeku bezstratnym.
Obojętnie, czego byś nie użył, podstawą jest ŚWIATŁO. Jeżeli nie będziesz potrafił oświetlić tła i kluczowanego obiektu możesz sobie kupić nawet Cinealte i wyjdzie kupa.
Zacznij od kupna tego http://www.videouniversity.com/shop/learn-dv-lighting/
Potem dokup odpowiednie światła a na koniec szukaj kamery.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości