Bypass Motion Blur?
Hej, wie ktoś do czego służy opcja Bypass Motion Blur? Nie ma o tym w helpie.

[Obrazek: ZU6WRXW.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jest. Kasuje motion blur powstały na skutek animacji za pomocą track motion lub pan/crop.
Dodatkowo jest jeszcze krzywa którą ustawiasz stopień rozmycia (ilość klatek pośrednich).

W Helpie jest obszernie opisany Motion Blur (pod hasłem "motion blur envelope"). Jest wyjaśnione na obrazkach, również supersampling - który jest pokrewny...
Odpowiedz
Szukałem w helpie pod hasłem dokładnie takim jakim nazywa się ta opcja i nie było nic.
Czyli chodzi o to, że możemy sobie coś tam pomniejszać/powiększąc w Event Pan/Crop a jak wciśniemy ten przycisk to nic nam się nie będzie ruszac, animować na całęj tej osi czasu, tak?
Odpowiedz
nie.

motion blur to rozmycie związane z ruchem (coś, jak przy zastosowaniu niskiej migawki - na każdej oddzielnej klatce widać lekkie zamazania związane z ruchem).
Odpowiedz
I ta opcja niby to robi? Naprawia? Usuwa smużenie, tak? Nie wierze. Albo nie działa ona sprawnie.
Odpowiedz
ale nie w filmie z kamery :) Chyba nie pomyślałeś o tym he he
Odpowiedz
Nie, piszę że nie wierzę bo przecież Vegas zawsze smużył jak szło cokolwiek w nim przewijać. Na przykład napisy. WIęc nawet ta opcja nic nie daje
Odpowiedz

Odpowiedz
Dziękuję za pozdrowienia!
Tymi opcjami co pokazałeś na warstwie poniżej miałem okazje się kiedyś bawić.
Ale powiedz mi czy jeżeli nie aktywujemy tych niepotrzebnych nigdy nikomu i tak, opcji rozmycia to ta funkcja "Bypass" się sprawdzi tak samo? Bo na tym filmiku zrobiłeś to, jak rozumiem, jako przykład. By lepiej unaocznić. A jeżeli po prostu zanimowalibyśmy to koło od lewej do prawej (tylko - bez zabawy suwakami niżej) i wciśnęli przycisk "Bypass" to widoczny byłby wtedy jakikolwiek efekt?
Bo nie sztuka DOŁOŻYĆ celowe smużenia i się ich wyzbyć. Sztuka usunąć smużenia jakie powstały nam mimowolnie.
Odpowiedz
Jeśli nie robisz motion blur, to nie masz co bypass'ować :) tak na chłopski rozum.

Bez włączania motion blur za pomocą krzywej, rozmycie nie powstaje przecież (mówimy cały czas to obrazie generowanym vegasem, a nie filmie - bo to chyba oczywiste).

czy te funkcje są niepotrzebne nikomu? Tego bym nie zaryzykował. Sam kiedyś potrzebowałem tego użyć, a szczerze mówiąc mało robię animacji... ale fakt - dla większości użytkowników forum - którzy robią filmy z gier - faktycznie funkcja ta nie jest potrzebna (jak większość funkcji Vegasa pro).
Odpowiedz