Sklejanie obrazów
Wersja Sony Vegas: Sony Vegas Pro 12.
Wersja systemu: Windows 7
Plik wejściowy:MPEG 4
Plik wyjściowy: mxf

Witam! Mam pytanie, pewnie śmieszne, jak skleić pociętą ścieżkę video? W sensie, że, nagrałem 6 obrazów, wrzucilem do programu pociąłem tak, żeby się co jakiś czas zmieniał się obraz, następnie przerzuciłem wszystkie pocięte obrazy na jedną ściężkę. Chciałem nałożyć jakiś efekt, ale z tego co oglądałem na tutorialach, zauważyłem, że nie ma możliwości zapodania efektu na całą ścieżkę, więc nie ma innego wyjścią jak to skleić. Więc czy jest możliwość sklejenia tego wszystkiego w jedną całość, czy jedynym sposobem na to jest rendering?
Odpowiedz
Jest możliwość wrzucenia efektu na całą ścieżkę (na track).
Zmień tutoriale, bo widocznie trafiłeś na jakieś "do dupy".

Najlepsze - i najpewniejsze są tutoriale od sony (dostępne z pozycji programu - "interactive tutorials"). Albo na stronie sonycreativesoftware (które prowadzi Gary).

http://www.sonycreativesoftware.com/training/vegaspro
Odpowiedz
Chodziło mi dokładnie o ten tutorial, on wrzuca ten video fx bezpośrednio na obraz, a nie na ścieżkę. Ja natomiast mam film, który trwa 16 minut i jest pocięty conajmniej 200 razy, ale skoro mówisz, że da się to zrobić na całej ścieżcę, to świetnie. Ale nie odpowiedziałeś mi, w jaki sposób skleić 2 pocięte obrazy, bo nie wierzę, że SV nie ma funkcji glue :D, a szukałem długo.
Odpowiedz
Nie pytałeś jak wrzucić FX na track... tylko stwierdziłeś, że się nie da - co skorygowałem (jeśli mamy być precyzyjni).

Zdecyduj się, czy chcesz skleić klipy, czy nałożyć efekt na cały track (bo to dwie oddzielne sprawy).

Na track wystarczy przeciągnąć wybrany efekt na tracklistę (track list).
Albo z pozycji track list wcisnąć przycisk "FX".

Jeśli chodzi o klejenie, to nie ma możliwości sklejenia oddzielnych eventów w jeden, ze względu na to, że event jest skrótem do materiału, który siedzi na dysku.
Możesz za to zgrupować wybrane eventy, aby wygodniej przesuwać i operować wieloma eventami na raz.

Jeśli czegoś nie możesz znaleźć (albo któreś z określeń jest dla Ciebie niejasne, zapraszam do lektury pliku pomocy [f1]). Zwróć uwagę, że forum to jest dla osób, które znają program (a nie - które mają program ;)
Odpowiedz
Jeśli coś mieszam to sorry, bo ja dopiero zaczynam robić w SV :)

Czyli jest możliwość zrobić tak jak na tym tutorialu takiego efektu, grupując wszystkie eventy, zamiast nakładać efekt na każdy pokolei? Możesz mi powiedzieć, w jaki sposób mogę je zgrupować? I już nie mam więcej pytań :)

Nie doczytałem ostatnich dwóch zdań, sorry za spam! :)
Odpowiedz
Nie. Trochę mieszasz. Coś Ci utkwiło, żeby skleić eventy w jeden klip. Tego nie zrobisz (tzn. można trochę na około) - ale nie ma sensu.

Widzisz tracklist z lewej strony (tam, gdzie ustawiasz kompozycje poszczególnych ścieżek itd.).
Jest tam zielona ikona FX - tam dodajesz efekt.

Odpowiedź dostałeś, a teraz zabieraj się za przestudiowanie
"Interactive Tutorials" w vegasie.

Czuj się obserwowany!

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
No głównie mi chodziło o to, czy da się zastosować ten efekt jak ten koleś na tym tutorialu na całej ścieżcę, pomimo pociętych obrazów. Ale już mi odpowiedziałeś, dzięki! :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości