Renderowanie xvid i kodek audio
Witajcie mam problem z renderowaniem 00:40 sec. Intro. Chcę renderować intro w Avi. kodekiem video Xvid Mpeg-4 i kodek audio Mpeg layer 3 Ale ta zmiana (kodeka audio) nie jest zapamiętywana albo nie ma żadnej opcji do wyboru częstotliwości i zapis nie powodzi się lub program zawiesza się. Reinstalowałem kodeki (Tak video też bo nie mogę znaleźć przyczyny problemu) Co radzicie żeby sobie z tym poradzić? Forum przeszukiwałem ale nie znalazłem rozwiązania. Jeśli ktoś wie w jakim temacie jest rozwiązanie proszę o linka.
Odpowiedz
Cytat:kodek audio Mpeg layer 3
Czemu ten akurat? Jest przecież AC-3 czy Lame mp3 ;O
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No tu jest pies pogrzebany. Bo Ac-3 wybierałem wybierałem atrybuty wyskakiwała mi długa lista powtarzających się opcji np: 48,000 kHz; kanałów: 0 (przypada po 20 takich samych wpisów) zaznaczałem po kolei i brałem render i komunikat o kodeku audio (...an error occured while converting with a codec...) Lame mp3 istalowany ale nadal nie widziany przez sony vegas 9.0 pro. Co jest najgorsze gdy odznaczam że nie ma być audio chciałem zmontować w innym programie w całość to vegas się wysypuje. Termin mnie goni z przekazaniem intra a nie mogę go zapisać. Tak jak odbiorca sobie życzy.
Odpowiedz
Też miałem problem z AC-3, z opcji wybierz 320 kBit/s, 48000Hz, Stereo.
Odpowiedz
Nie mam tej opcji mam tak jak pisałem wyżej po 20 razy dala każdej częstotliwości. i dal każdego kanału o tak:
48,000 kHz; kanałów: 0
-||-
Zmienia się tylko częstotliwość i ilość kanałów nie ma próbkowania.
Odpowiedz
A jakie masz jeszcze do wyboru kodeki audio? Masz oryginalnego vegasa? Zadzwoń na polską infolinię i spytaj się o co chodzi, bo nie może takie coś być.
Odpowiedz
Podajcie jak możecie linki do kodeków audio które u was współpracują z sony vegas 9.0 pro (Zapomniałem napisać w pierwszym poście). Pracuję na viscie HP może ona wadzi. Wiem że na windows 7 też coś mu nie hula z renderingiem (nie chce wystartować).

A tak po za tematem czy u was też trzeba ustawiać ręcznie opcje audio/video przed renderingiem? (Nie wczytuje ustawień z projektu) Mnie to denerwuje bo skoro robię projekt to by mogło już zapisać parametry wg. projektu.
Odpowiedz
Opcje projektu, a opcje renderingu to dwie różne sprawy. Co do kodeków tu mnie działają takie:
[Obrazek: kodekiaudio.png]

Ja Ci proponuję zainstalować paczkę "k-lite codec", wpiszesz w google i powinno Ci znaleźć. Niedawno po formacie zainstalowałem tylko to i mogę odtwarzać każdy film, etc :O Mam windows XP SP 3. Niedługo planuję przesiadkę na Seven, ale jakoś na ów chwilę tego nie potrzebuję ;]
Odpowiedz
Po całodziennym instalowaniu kodeków paczek osobnych i różnych odmian. Jest już postęp widzi już kodeki (K-Lite) ale jak wybioręwszystko tak jak ma byś klikam rendering i wywala to. [Obrazek: errorhw.jpg]

Treść problemu może ktoś wie co jest nie tak.:

Problem Description
Application Name: Vegas Pro
Application Version: Version 9.0a (Build 704)
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
Fault Module: C:\Windows\system32\ntdll.dll
Fault Address: 0x76E01F8F
Fault Offset: 0x00041F8F

Fault Process Details
Process Path: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 9.0\vegas90.exe
Process Version: Version 9.0a (Build 704)
Process Description: Vegas Pro
Process Image Date: 2009-07-17 (Fri Jul 17) 08:13:40

Extra Information
File: C:\Users\Radek\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\9.0\dx_video_grovel_x86.log
File: C:\Users\Radek\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\9.0\dx_grovel_x86.log
File: C:\Users\Radek\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\9.0\vst_grovel.log
File: C:\Users\Radek\Documents\Intro.veg

Problem Description
Application Name: Vegas Pro
Application Version: Version 9.0a (Build 704)
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
Fault Module: C:\Windows\system32\ntdll.dll
Fault Address: 0x76E01F8F
Fault Offset: 0x00041F8F

Fault Process Details
Process Path: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 9.0\vegas90.exe
Process Version: Version 9.0a (Build 704)
Process Description: Vegas Pro
Process Image Date: 2009-07-17 (Fri Jul 17) 08:13:40
Odpowiedz
No, ale co wybierasz? Podaj kodek video i audio.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości