Problem - obciążanie procesora podczas renderingu.
Witam, piszę to szybko i zwięźle, zacząłem się bawić kompozycją filmów w Sony Vegas'ie, chodzi głównie o to, że przy renderingu jakiegokolwiek filmu w jakiejkolwiek jakości.. obciąża mi strasznie procesor.. może to i trwa kilka minut.. ale to jednak może coś się stać jak cały czas będę tak renderował.. mam dość mocny komputer, a nie wiem czemu tak obciąża, w Adobe After Effects mi maxymalnie obciąża do jakichś 50-60%.. a w Sony Vegasie jest cały czas prawie 99%, trochę to jednak za dużo..
[Obrazek: 0187gq.jpg]

A komputer mam dość mocny.. podane są parametry w sygnaturze, w spoilerze.
Procesor: Intel CORE I7-4770K 3.5GHz | Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 780 | Dysk twardy: Seagate 1TB, SATA3
Płyta główna: MSI Z87 G45 Gaming | Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W | RAM: Kingston Hyperx 1600mhz 2x4GB
Odpowiedz
Pomyślmy... (chciałeś zwięźle - więc się postaram).
Podczas renderingu - komputer przelicza każdą klatkę obrazu a następnie ciąg klatek koduje w film.
Te operacje są zasobożerne... a nawet jakby nie były, to komputer używa całej swojej mocy, aby JAK NAJSZYBCIEJ zrobić swoją robotę.

Jeśli Ci to przeszkadza, to możesz wybrać tylko połowę procesorów... wówczas rendering będzie trwał dwa razy dłużej :)

Myślałem, że wszyscy chcą wyrenderować najszybciej, wykorzystując całą moc komputera.

A o komputer się nie martw. Po to jest, żeby liczył. Możesz (jak chcesz i się boisz o CPU), sprawdzić temperaturę CPU. Jak jest wysoka (średnie wartości dla Twojego CPU odnajdziesz w necie), to możesz kupić lepsze chłodzenie (polecam Arctic - nie dość, że bardzo dobrze chłodzą, to na dodatek są prawie bezszelestne).
Odpowiedz
Nie no ok, tak chciałem się upewnić.. akurat szedłem się umyć więc pisałem na szybko, bo liczyłem, że dostanę jeszcze jakąś odpowiedź. W sumie to się nie martwię.. bo bardzo sie nie przegrzewa procesor, w te 5-10 minut raczej nic się nie stanie. Co do chłodzenia to posiadam, nie chcę się chwalić ;) Mi takie wystarczy, bo było troszku drogie, ale jest ciche i pomaga w chłodzeniu procesora. Na razie nic nie potrzebuje, to chyba jednak tyle.
Odpowiedz
U mnie czasami renderingi idą godzinami ;) i nic się nie dzieje...
Odpowiedz