Olśnienie - Film krótkometrażowy na konkurs
Jak to mówią - trzeba się rozwijać. Tak więc wziąłem udział w konkursie "Żyj, nie ulegaj, walcz!". Zrobiłem film, krótkometrażowy, bo maks. do 5 min.

Film na na celu ukazać, że nawet kiedy wszystko jest stracone, może się znaleźć jakaś nadzieje. Mimo, że całość i tak trochę naciągana, nie sprostała wymaganiom jury. Mimo to, zapraszam do oglądania, i czekam na uwagi :)

Odpowiedz
Pierwsza rzecz - nie rozumiem, jak można nie używać polskich znaków w napisach początkowych i końcowych. Na forum tytułujesz film jako 'Olśnienie' a na filmie widzimy 'Olsnienie', na końcu 'wystapili' itp.

W kwestii technicznej - w pierwszej scenie w 0:11 widzimy grupkę chłopaków, którzy w kontrplanie w 0:18 są już zupełnie inaczej ustawieni. Potem wyciągnięcie prawą ręką papierosa z kieszeni, a sekundę później w prawej ręce pojawia się zapalniczka, a papieros w lewej. Dźwięk rozmów w tle podczas gdy chłopak pali papierosa idzie jakby w zapętleniu. ogólnie sporo takich technicznych błędów.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to o czym to właściwie jest? Chłopak pali papierosa, potem wchodzi do jakichś ruin, a na końcu zawiesza sznurek na drzewie z zamiarem samobójstwa. Nagle znikąd zjawia się dziewczyna, zabiera chłopaka do domu, a na koniec idą razem trzymając się za ręce... Sztampowe i tak naprawdę dość płytkie. Nie widzę tu żadnego mocnego, sensownego przesłania.
Odpowiedz
Następny film, którego twórca nie miał czasu, żeby zadbać o polskie znaki.
Odpowiedz
Wiem, polskie znaki to mój największy ból. Niestety nic na nie nie mogę poradzić, na filmie, bo za dużo pracy wymagałoby bawienie się w animowanie przecinków, tak aby szły równo z tekstem, aby udawały polskie znaki. Tak trochę za dużo pracy, nie przekładająca się na efekt, ale w przyszłości będę się chyba musiał przymusić do używania w miarę standardowych czcionek, które mają wbudowane polskie znaki.

Co do fabuły, trochę nieudolnie wyszła, fakt. Chciałem osiągnąć coś, co ma skłonić do myślenia, i wywnioskowania samemu. Całość dość nieumiejętnie stara się ukazać, jak to chłopak najpierw był szczęśliwy z kolegami, zaczął palić marihuanę, Ci go przez to zostawili, piosenka po części wyjaśnia co się działo w trakcie, chłopak załamany nie miał już gdzie spać, to znalazł jakieś ruiny, tam następnego dnia znalazł sznur i miał zamiar się powiesić. Wtedy nagle pojawia się dziewczyna, która również w pierwszej scenie się mu przyglądała, rozpoczyna się rozmowa, niestety za bardzo nic się nie udało nagrać, więc pokazane jest tyle ile jest, miałem nadzieję nadrobić to ujęciem kiedy wyrzuca skręta. Miała to ukazać również z tą muzyką, że to rzuca, że nie wszystko stracone. Potem już się tylko ciągnie, jak zaprasza go do siebie, każe mu się umyć, i potem już tylko happy end, i koledzy, którzy nie mogą się nadziwić.
Odpowiedz
Jeśli chciałeś pokazać, że dziewczyna przyglądała się mu, to w kadrze w którym ona jest, w tle powinien być ten chłopak. Za pierwszym razem w ogóle nie zajarzyłem o co w tym ujęciu chodzi.
Odpowiedz
Bardzo kiepska fabuła, nic z tego nie rozumiem niestety..
Co do technicznych spraw, dialogi bardzo dziwnie zostały zrobione, dziwnie one brzmią.

Rozumiem, że nie palisz papierosów stąd te udawane palenie, tak ?
Ale jak już robiłeś film na konkurs, to mogłeś chociaż zapalić go naprawdę, nie trzeba się
zaciągać, a wyglądało by to o wiele realistyczniej :)
Odpowiedz
Dialogi brzmią dziwnie z powodu braku zewnętrznego mikrofonu, a starałem się coś wycisnąć z tego co wychwyciła kamera.

Papieros, chociaż przez totalny imbecylizm tak wyszedł, miał on prezentować skręta, może i tego nie widać, ale był zapalony, jednak dym wydobywający się z ust został podłożony dopiero później.

Ogólnie, jak patrzę z perspektywy czasu to film wyszedł trochę nieudolnie, no, ale wiadomo, nie zawsze musi się udać.
Odpowiedz
(05-22-2014, 17:58)Pinto napisał(a):  Następny film, którego twórca nie miał czasu, żeby zadbać o polskie znaki.

Tacy są właśnie NAJŚMIESZNIEJSI.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz