Wolny rendering
Siemanie!

Jestem sobie szymon i nagrywam machinime z gothica, i po przejściu na nowy komputer (16gb ram Intel i-7 grafika 2 x NVIDIA GeForce GT 750M)
i trailer 2 minutowy chce się renderować 2 godziny w avi 720p. Kodeki próbowałem zmieniać, reinstalowałem vegasa, zmiana formatu też nie pomogła)

Co jescze mogę zrobić?
Dzięki z góry :)

Finn
Odpowiedz
Przeczytaj kilka tematów na forum - szczególnie te, w których jest porada, jak renderować dla YouTube.
To są podstawy... nie możemy za każdym razem odpisywać indywidualnie, bo nikt nie ma na to czasu. Najszybciej, jak uruchomisz wyszukiwarkę forumową i wklepiesz: "rendering pod yt"...

Nie renderuj do AVI, bo jeśli nie znasz się na kodekach, to tylko niepotrzebnie dorobisz sobie roboty.
Ustaw przede wszystkim poprawnie projekt (żeby komputer nie musiał dwa razy liczyć tego samego).
Renderuj z użyciem Sony AVC lub MainConcept AVC (ten ma opcję dwuprzebiegu, co znacznie polepsza jakość przy niższych przepływnościach (bitrate)... a wiadomo, że YT ma swoje ograniczenia...
Odpowiedz
Nie no, nie chodzi o render na yt bo wiem jak to robić. Chodzi o WOLNY rendering tzn. 20 minutowy film ostatnio renderowałem w 20 minut a teraz 2min. w 2 godziy? Coś jest nie tak.
Odpowiedz
Umiesz robić, jednak nic nie wiesz :)
Schowaj swoją dumę na bok, i zacznij się stosować do ogólnie przyjętych zasad tego forum.

Chcesz pomoc?
Odpowiadaj na pytania.
Nie napisałeś nic, oprócz tego, że rendering jest wolny.

- Jakie pliki (format, kodek - do odczytu MediaInfo);
- wersja Vegasa (łącznie z buildem);
- dokładne ustawienie projektu;
- zastosowane wtyczki (pluginy) - jeśli nie standardowe, to napisać jakie;
- najlepiej - w załączniku plik projektu .veg (koniecznie bez plików źródłowych - nikt nie będzie ściągał gigabajtów, aby sprawdzić, gdzie tkwi problem).

Czekam na odpowiedź. Umówmy się tak, że jeśli nie padnie odpowiedź na wszystkie powyższe pytania, temat leci do kosza, a Ty dostajesz upomnienie za nieczytanie regulaminu (ten w dziale newbies również Cię obowiązuje...).

Albo zastosowałeś jakiś plugin, który jest wymagający, albo coś po prostu spieprzyłeś...
Odpowiedz
(05-19-2014, 17:14)mateuszszar napisał(a):  Umiesz robić, jednak nic nie wiesz :)
Schowaj swoją dumę na bok, i zacznij się stosować do ogólnie przyjętych zasad tego forum.

Chcesz pomoc?
Odpowiadaj na pytania.
Nie napisałeś nic, oprócz tego, że rendering jest wolny.

- Jakie pliki (format, kodek - do odczytu MediaInfo);
- wersja Vegasa (łącznie z buildem);
- dokładne ustawienie projektu;
- zastosowane wtyczki (pluginy) - jeśli nie standardowe, to napisać jakie;
- najlepiej - w załączniku plik projektu .veg (koniecznie bez plików źródłowych - nikt nie będzie ściągał gigabajtów, aby sprawdzić, gdzie tkwi problem).

Czekam na odpowiedź. Umówmy się tak, że jeśli nie padnie odpowiedź na wszystkie powyższe pytania, temat leci do kosza, a Ty dostajesz upomnienie za nieczytanie regulaminu (ten w dziale newbies również Cię obowiązuje...).

Albo zastosowałeś jakiś plugin, który jest wymagający, albo coś po prostu spieprzyłeś...

Napisałem, że nie jest wolny, tylko wgle się nie renderuje :D Zatrzymuje się na 4 klatce ale ok.

- Nagrania z frapsa, avi.
-12 770
- Żadnych pluginów.

EDIT : Miałem napisać, ale tego nie zrobiłem ;-; przykro mi teraz bardzo. Przepraszam.
Odpowiedz
jeszcze tylko ustawienia projektu... no i najważniejsze - co z tymi plikami? Jaki kodek (odczytaj za pomocą programi MediaInfo).

Cytat:Napisałem, że nie jest wolny, tylko wgle się nie renderuje :D
Przeczytaj jeszcze raz nazwę tematu, którą wpisałeś...
Odpowiedz
(05-19-2014, 18:47)mateuszszar napisał(a):  jeszcze tylko ustawienia projektu... no i najważniejsze - co z tymi plikami? Jaki kodek (odczytaj za pomocą programi MediaInfo).

Cytat:Napisałem, że nie jest wolny, tylko wgle się nie renderuje :D
Przeczytaj jeszcze raz nazwę tematu, którą wpisałeś...

Kurde :D Wiem, dopiero teraz zauważyłem, że tak jest a potem nie napisałem. (nie wiem czemu xD)
Odpowiedz
...teraz już nie ważne.
Napisz co pokazuje MediaInfo (jakim kodekiem jest zakodowany materiał), oraz jak masz ustawiony projekt - i jak renderujesz (wszystkie okna).
Odpowiedz