Wydajność Vegas 12 i 13 na Intel i AMD
Zrobiłem mały test wydajności. Może wyniki komuś się przydadzą

renderowany materiał o długości 5 min. Full HD AVCHD do MP4 - do standardowego profilu Internet HD 720, rendering CPU only

procesor AMD Athlon X6 1100T
V12 - 7:58
V13 - 7:15

procesor Intel i7 4771
V12 - 5:45
V13 - 5:02

RAM, dyski te same - to wyniki przed i po upgrade peceta (wymiana płyty i procka, system przeżył wymianę)

różnica między V12 a V13 - około 10 %. pomiędzy procesorami - 30%

Przy okazji dołożę jeszcze jeden test - renderowanie j.w. CPU i7 4771, ale tym razem Open CL na karcie graficznej Radeon R9 270X
czas 5:05.
Odpowiedz
(05-18-2014, 15:53)trzyczarnekoty napisał(a):  Zrobiłem mały test wydajności. Może wyniki komuś się przydadzą

renderowany materiał o długości 5 min. Full HD AVCHD do MP4 - do standardowego profilu Internet HD 720, rendering CPU only

procesor AMD Athlon X6 1100T
V12 - 7:58
V13 - 7:15

procesor Intel i7 4771
V12 - 5:45
V13 - 5:02

RAM, dyski te same - to wyniki przed i po upgrade peceta (wymiana płyty i procka, system przeżył wymianę)

różnica między V12 a V13 - około 10 %. pomiędzy procesorami - 30%

normalne że intel do grafiki montażu jest lepszy ameryki nie odkryłeś
Odpowiedz
Tutaj bardziej chodziło o porównanie vp12 vs. vp13. A ta informacja jest bardzo cenna i trafna - w przeciwieństwie do niestety Twojego postu który nic nie wnosi prócz delikatnie mówiąc cwaniackiej uwagi...
Odpowiedz
(05-19-2014, 12:41)mateuszszar napisał(a):  Tutaj bardziej chodziło o porównanie vp12 vs. vp13. A ta informacja jest bardzo cenna i trafna - w przeciwieństwie do niestety Twojego postu który nic nie wnosi prócz delikatnie mówiąc cwaniackiej uwagi...

to chyba normalne że nowy produkt zawsze przeważnie zawsze będzie lepszy od poprzedniego tam też nie siedzą idioci bez testu można było się tego spodziewać
Odpowiedz
Ale jednak ktoś zechciał porównać i się podzielić wynikiem. Czy aż tak źle? W końcu to forum programu SV.
Ja wolę, jak powstają takie posty, niż "cze, jestem nowy. Jaki to efekt: www .yt dziex".
Odpowiedz
Witam.

W zeszłym roku wahałem się z upgradem V11Pro do wersji 12-stej. W końcu tego nie zrobiłem ale w tym roku znów pojawia się pomysł.
Czy Waszym zdaniem warto go upgradować bardziej ze względu na szybkość działania czy nowe funkcje (coś ale automatyczna poprawa kolorów itp) ?
Odpowiedz
Jeżeli wierzysz w coś takiego jak "automatyczna poprawa kolorów" to odpowiedź brzmi - daj sobie spokój z upgradami.
To mniej więcej jakbyś w mango tv kupił automatyczny przyprawiacz do zup.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości