Sony Vegas Pro 13
Pierwsze wrażenia z korzystania z nowego vagasa bardzo pozytywne. Prywatnie uważam , że jest to jeden z najlepszych edytorów video na rynku. Tworząc 13, szkoda że nie został wprowadzony, taki bardzo drobny szczegół , a bardzo pomocny w pracy. zaznaczasz klip i jak masz okienka informacyjne w prawych dolnym rogu vegasa - informujące o time codach, w którym miejscu stoi głowica i od którego miejsca zaznaczasz wybrany obszar klipu, jaka jest długość zaznaczonej części klipu, brakuje jeszcze jednego okienka o całej długości interesującego nas klipu, bez konieczności otwierania edit details-a.
Odpowiedz
Nie, ponieważ event to nie klip tylko niejako okienko przez który widać klip.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie widzę sensu.
Odpowiedz
w czym nie widzisz sensu ?
Odpowiedz
A o czym pisałeś?
(05-17-2014, 12:39)czechu napisał(a):  brakuje jeszcze jednego okienka o całej długości interesującego nas klipu
Odpowiedz
(05-17-2014, 22:40)Pinto napisał(a):  A o czym pisałeś?
(05-17-2014, 12:39)czechu napisał(a):  brakuje jeszcze jednego okienka o całej długości interesującego nas klipu
O tym że jak zaznaczasz klip już ułożony na osi czasu i to chciałbym od razu wiedzieć jaki on jest długi bez otwierania dodatkowego edit details. To można sobie sprawdzić , ale ten drobny szczegół, mi osobiście ułatwił w niektórych momentach montaż
Odpowiedz
Ale klip - to co masz w oknie "Project media". To co na timeline - to event, nie klip!!!
Nie można mylić tych dwóch rzeczy, to esensja istoty działania Vegas.
jak chcesz znać długość KLIPU to sobie w Project media ustaw widok "detail" i takie kolumny, jak potrzebujesz.
Jak chcesz znać długość eventy na timeline, to po prosto go dwukliknij. Selekcja ustawi się dokładnie na dlugość eventu i możesz sobie odczytać z prawej na dole.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-18-2014, 23:35)efix napisał(a):  Ale klip - to co masz w oknie "Project media". To co na timeline - to event, nie klip!!!
Nie można mylić tych dwóch rzeczy, to esensja istoty działania Vegas.
jak chcesz znać długość KLIPU to sobie w Project media ustaw widok "detail" i takie kolumny, jak potrzebujesz.
Jak chcesz znać długość eventy na timeline, to po prosto go dwukliknij. Selekcja ustawi się dokładnie na dlugość eventu i możesz sobie odczytać z prawej na dole.

Ok. To brak mi szybkiej informacji o długości eventu na osi czasu. Klikasz na niego i pojawia się w okienku jego długość, taka szybka prosta informacja przydaje się kiedy chcesz sprawdzić rytm montażu :)
Odpowiedz
A to faktycznie... Dwuklik jest problemem, dla ktorego warto wprowadzać nowe okienko?
Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś do końca wpisu efix'a...
Odpowiedz
(05-19-2014, 12:30)mateuszszar napisał(a):  A to faktycznie... Dwuklik jest problemem, dla ktorego warto wprowadzać nowe okienko?
Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś do końca wpisu efix'a...

Doskonale zrozumiałem, nie chodzi o żaden dwuklik, tylko jak zaznczasz pojedynczy event na osi czasu to on jest podświetlany ramkami w kolorze kanarkowym (ustawienia podstawowe wersji 13). Chodzi mi o to - żebym wtedy zobaczył jaka jest jego faktyczna w tym momencie długość, bez konieczności otwierania edit datails-a lub przeciągania znacznika ( ten pojawiający się prostokąt w kolorze niebieskim, wtedy vegas pokazuje w okienku w prawym dolnym rogu długość zaznaczonego eventu ) Kończę ten wątek, dyskusja zbacza na dziwne tematy, a to jest drobnostka.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości