Karty wspomagające Vegas Pro - ktoś używa?
Jak w temacie. Czy ktoś z Was używa jakiś kart NLE (lub innych "przyśpieszacy") dopalających Vegasa? Oczywiście nie chodzi mi o in/out cyfrowo/analogowe ale realne wspieranie np. kodowania mpeg2 czy avchd i inne takie dobroci. Miałem nadzieję, że Sony wykorzysta CUDA, ale o ile wiem póki co jedna nie. Może w wersji 10?

Maciej

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Niestety nie wiem nic na temat sprzętowych rozwiązań wspierających pracę Vegasa, podobno coś stworzyła Pinnacle, ale nie miałem z tymi wynalazkami do czynienia i nic poza wpisami na allegro nie znalazłem (więc istnieje ryzyko, że jest to tylko marketingowy bełkot aby tylko wcisnąć sprzęt).
CUDA i Vegas - teoretycznie możliwe, ale w praktyce oznaczałoby przepisanie lwiej części kodu w samym Vegasie - to wywnioskowałem patrząc na SDK jakie Sony dostarcza na swojej stronie. Mam jednak zamiar się za to wziąć, bo stawka jest wysoka (50 krotne przyspieszenie obliczeń przy dostępnych dla przeciętnego gracza kartach), ale najprędzej cokolwiek ruszę w tej materii późną wiosną bądź latem.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
No ja wyczytałem gdzieś, że niby Black Design coś tam robi, ale znowu pojawiały się głosy, że owszem, jak przetwornik analogowo-cyfrowy ok, ale wspomagania - zero. Kumpel ma genialną zabawkę - MOJO, ale to jest do Avida. No i trochę drogie...
Swego czasu kupiłem (totalna pomyłka...) karte ATI Theater, z bardzo dobry chipem kodującym w mpeg2. Wg specyfikacji scalak ma niesamowite możliwości i spokojnie można by go wykorzystać w NLE, tyle, że... brak było jakiejkolwiek dokumentacji, nawet sterowniki z trudem wychodziły. Teraz się wala...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości