Model 3d Santa claus poszukiwania
Witam.

Szczerze nie wiedziałem do jakiego działu zaliczyć ten temat więc profilaktycznie wybralem ten bo bądź co bądź ciągle uważam się za nowicjusza. Wiem ze to nie forum o modelowaniu 3d ale moja sprawa wiąże się z Vegasem
Otoz mam sprawę do osób które trochę bawią się z obiektami 3d. Zaczynam bawić się z programem hitfilm jako wspomagacz do vegasa i akurat jestem na montażu filmu z serii rodzinne wspomnienia. Potrzebuje model 3d świętego Mikołaja najlepiej z saniami i reniferami. ( format OBJ ) Kiedyś widziałem takowy na stronie http://tf3dm.com/ i to za darmo. Jednak wtedy go nie pobralem a dziś juz go nie ma. Może ktoś ma go u siebie i mógłby się podzielić. Albo ma cos podobnego i mógłby gdzieś wystawić. Byłbym bardzo dźwięczny :-).
Pozdrowienia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk
Odpowiedz
Jak robisz film o rodzinnych wspomnieniach, to chyba nikt się nie obrazi jak sobie bez pytania pobierzesz czyjegoś Mikołaja ;) Choć większość i tak jest darmowa, i dostępna do pobrania.
https://www.youtube.com/results?search_q...een+screen
Odpowiedz
Domyslam się ze nikt się nie obrazi ale chciałbym go sam zaanimowac a jednocześnie nauczyć się pracy z obiektami 3d i nowym programem a wszystko przy okazji montażu rodzinnego filmu. Pomysł mam wszystkie składowe wraz z innymi obiektami mam brakuje mi tylko tego Mikołaja :-). Tylko czy on istnieje ? :-D

Odpowiedz
No albo chcesz się czegoś nauczyć, albo chcesz gotowca. Mikołaj? Z reniferami? I wszystko zrigowane? Oteksturowane?
Zainteresuj się Blenderem - to jest bardzo dobry kierunek, jest coraz wiecej softu współpracującego, sam program ma ogromne możliwości.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak chcę się czegoś nauczyć. I teraz chce się nauczyć obsługi gotowych obiektów w programie hitfilm. Wszystko po kolei. Kiedyś uzywalem pinacla i gotowych presetow teraz składam wszystko sam w vegasie i powoli wchodze w 3d. Ciagle sie ucze Ale powoli bo czasu wolnego miedzy pracą a rodziną mam niewiele. Na blendera i ręczne modelowanie obiektów przyjdzie czas a narazie korzystam z gotowych rozwiązań i do tego staram sie z darmowych. Stad tez moje pytanie czy ktoś pobrał taki model i może go udostępnić. I nie potrzebuje Panie efixie wskazywania mi kierunkow. Jak nikt nie ma trudno będę kombinowal inaczej. Od biedy przy tym projekcie wykorzystam green screen + te obiekty które juz mam.

Odpowiedz
Jeżeli piszesz o samodzielnym animowaniu to HitFilm w tym Ci za bardzo nie pomoże. Możesz sobie co najwyżej wczytać bo ja wiem - paczkę z prezentem i nią poruszać, ale nie animować w pełni jak w sofcie 3D. Ale rób jak chcesz, było już tu paru parę osób tzw. wiemlepiejów.
Tu masz np. Mikołaja za free http://www.turbosquid.com/3d-models/free...del/758507
Tu jakiś sanki http://www.flatpyramid.com/3d-models/san...ema-4d-c4d

Odpowiedz
Dziękuje za propozycje modeli jednak płatne saneczki odpadają ale jednoczesnie przepraszam. Niefortunnie uzylem słowa animacja. Chodziło mi strikte o ruch, obrót może jakieś pomachanie w zależności na co pozwoli model. Ale wszystko na keyframach w 3 wymiarach. Nigdy nie twierdziłem ze wiem lepiej bo wiem jeszcze bardzo malo w stosunku do niektórych ludzi na tym forum. Ale wiem co chce zrobić i co mi do tego będzie potrzebne. Przelatujacy mikus na saniach przez rozgwiezdzone niebo z ciekawa praca kamery jestem w stanie zrobić w hitfilm

Pozdrawiam

Odpowiedz
No ale renifery musiałby machać nogami, no nie? Mam tylko małego HitFilma, nie wiem, czy on obsłuży taki poziom animacji, szczerze wątpie. Nie mam jak spróbować. Dlatego lepiej byłoby poszukać takie modelu, wczytac do jakiegoś softu 3D (pisze o Blenderze bo jest free), tam sobie tym pokręcić i zanimować i potem wrzucić do Vegasa jako kompozycje.
Albo wybrać wersję kompromisową, niech sanie ciągnie np. rakieta albo coś w tym stylu. I wtedy tak, w HitFilmie dodać jakiś ogien, iskry, śnieżynki itp., animować całosc na keyframach, kręcić tym itp.

Odpowiedz
Masz dużo racji w tym co piszesz. Fajnie by było gdyby reniferki machały nogami, ale to jeszcze nie mój poziom. Blendera jeszcze nie pojmuje i zostawiam go na moment gdy będę miał więcej wolnego czasu ( czyt. Urlop ) :) Jak mówiłem dopiero wchodzę w świat 3D i od czegoś trzeba zacząć. Uczę się powoli z racji czasu gdyż obróbka video to moja cicha pasja nie związana w ogóle z wykonywanym zawodem. Jak patrzę na swoje pierwsze filmy i porównuje je do aktualnych to sam widzę ogromną różnicę. Kiedyś nawalone przejść między klipami bez ładu i składu teraz lepiej się to ogląda.Także na pełne animacje 3D przyjdzie czas i pewnie wtedy obejrzę tony tutków związanych z blenderem i zamacham tymi nogami :),A w sumie zawsze można sobie jakoś poradzić( jeśli nie da rady hitfilm ) , choćby przykryć je ładną chmurką :).

A co do modelu to znalazłem taki ale jak już pisałem wcześniej aktualnie nie idzie go już pobrać a może tylko ja nie potrafię i ktoś mi pomoże
Odpowiedz