POMOC EFEKT PTAKA
cześć , proszę o pomoc jak w sony vegas zrobic animacje dziobania ptaka, w takim sensie ze stoi i miałby np. dziobnąc okruszek an ziemi. dziekuję bardzo :D
Odpowiedz
Poklatkowo. proszę bardzo.

A tak serio, to dlaczego akurat w vegasie chcesz robić animację?
Animujesz za pomocą keyframe'ów (klatek kluczowych) w pan/crop lub track motion.
Odpowiedz
bo w filmiku potrzebuje dokładnie jak jeden raz ten ptak tak zrobi i tyle a w pan/crop srednio to wychodzi przynajmniej mnie

okej dziekuję za pomoc jestem po prostu debilem ale juz sobie poradziłem
Odpowiedz
Musisz zatem poćwiczyć... bo nie ma magicznej funkcji, która zrobi, że będzie to lepiej wychodziło.

Pierwsze - to musisz się zastanowić, czy ptak ma się przemieszczać cały, czy będzie się np. zginał. Jeśli jedna część, to prościej. Jak będzie się zginał, to trzeba go podzielić na osobne części.
Później trzeba ustawić keyframe'y dla skrajnych położeń poszczególnych elementów i mieć nadzieję, że w między czasie się nic nie rozjedzie. Jeśli tak - to korygować co kilka klatek.
Upierdliwe - ale możliwe.

Lepiej jednak moim zdaniem poszukać jakiegoś programu do animowania... chociaż sam nie znam takich, bo się w animacje nie bawię. Raz jak potrzebowałem zrobić animowane menu DVD, to zrobiłem całe w Vegasie (grafika była rysowana ręcznie na papierze > skanowana > wycinana > animowana).

Odpowiedz
dziękuję Ci bardzo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości