Błąd Vegasa, ścina grafikę
Znalazłem dziwny błąd Vegasa. U was będzie tak samo?

Mam grafikę, której Vegas za każdym razem ucina trochę pikseli z samej góry:

[Obrazek: 8Yz1qjV.png]

Nawet jak jest poprawnie wykadrowana względem rozdzielczości i tak zostaje dziwacznie ścięta u góry. A gdy otwieramy ją w Windowsie, ścięta nie jest. Vegas coś psuje.

W załączniku grafika. Też tak macie?

Załączone pliki Miniatury

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Otwórz sobie pan/crop. wtedy zobaczysz jak na dłoni, że grafika nie ma proporcji 16:9, więc dlaczego jesteś zdziwiony, że ścina?
Odpowiedz
Jestem zdziwiony bo w Pan Cropie wyświetla się bez problemu, tak jak należy
Odpowiedz
Bo standardowo Pan/Crop jest dostosowany do proporcji wsadowego eventu (jak wrzucisz kwadratowy obraz o proporcji 1:1, to Pan/Crop przyjmie kształt kwadratu).
Wybierz w Pan/Crop szablon 16:9, a następnie blokując współczynnik, pomniejsz obszar, aby cały się zmieścił.
Jeśli nie zależy Ci na zachowaniu proporcji, to możesz zaznaczyć, aby zniekształcił obraz, ale dopasował wg krawędzi projektu... (wg 16x9).
Odpowiedz
Wiem jak to się robi i dlatego też piszę, że znalazłem błąd Vegasa
Bo - nie działa. Ucina mi kadr nadal. Nie bez powodu załączyłem plik do sprawdzenia.

http://i.imgur.com/ilPsOyp.png
Odpowiedz
jakiś keyframe Ci się nie zrobił dodatkowy?
Pokaż plik projektu (+ ten jedyny Print screen), bo tak na screenach to ciężko coś wyciągnąć.
Odpowiedz
(04-29-2014, 1:38)mateuszszar napisał(a):  jakiś keyframe Ci się nie zrobił dodatkowy?

Nie, Vegas - jak wiemy - jest zabugowanym programem do montażu.

Już pokazuję plik projektu, załączam tutaj do posta.

Załączone pliki
.veg   cokolwiekniezrobisz.veg (Rozmiar: 8.79 KB / Pobrań: 58)
Odpowiedz
U was jest tak samo po zaimportowaniu do programu czy nie?
Odpowiedz
Jeśli wrzucę grafikę, jest tak jak być powinno. Jeśli wczytam twój projekt, jest popieprzone:)
Odpowiedz
Co prawda używam 11, ale nic nie ścina
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości