Brak dźwięk przestrzennego tylko na Blu-ray (DVD Architect)
Witajcie :)

Jestem Adam,

Znalazłem się tutaj, gdyż nigdzie nie znalazłem pomocy.

Mam ogromny problem z DVD Architectem PRO 6.0. Otóż, przygotowałem film z dźwiękiem przestrzennym 5.1 – w przypadku płyty DVD-Video nie było aż takich problemów – musiałem jedynie zalinkować oddzielny plik z dźwiękiem we właściwościach każdego z elementów w menu.

Problem pojawia się przy dysku bluray – dosłowny brak dźwięku. W nocy na próbę ustawiłem PCM – zamiast ciszy były trzaski przypominające dźwięk jaki powinien się znaleźć. Obecnie przygotowuję wersję stereo żeby sprawdzić czy tu też dźwięk będzie.
Możecie mi jakoś pomóc rozwiązać ten problem?
Odpowiedz
Rozumiem, że sam wyrenderowany dźwięk odsłuchałeś czy aby gra? I na czym to sprawdzasz? Próbowałeś na innym urządzeniu?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-07-2014, 8:03)efix napisał(a):  Rozumiem, że sam wyrenderowany dźwięk odsłuchałeś czy aby gra? I na czym to sprawdzasz? Próbowałeś na innym urządzeniu?

Tak dźwięk gra, tym bardziej że przy wypaleniu DVD dźwięk jest - tylko przy blurayu cisza (z tych samych plików ac3).

Tak, sprawdzałem na kinie domowym i na komputerze.
Odpowiedz
Hmmm... Głupie pytanie, bo pewnie tak, a przy symulacji wprost z Architecta gra? Może domyślnie jest jakaś inna ścieżka dźwiękowa przypisana albo co?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz