Laptop. Jaki system wybrać - Windows 7 czy Windows 8 ?
Witam

Od ponad tygodnia rozglądam się w necie za nowym laptopem do pracy. Stary stacjonarny komputer powoli umiera, więc dostałam od szefa zielone światło na zakup nowego lapka. Budżet - do 3 tys. zł.
Znalazłam w końcu model, który mi odpowiada. Wybrałam della o takich parametrach:
http://www.x-kom.pl/p/161728-notebook-la...8670m.html

I tu do Was pytanie.
Ten model jest zarówno w opcji z Win7, jak i z Win8.
Tylko, szczerze mówiąc nie wiem, który system wybrać. Naczytałam się w necie różnych opinii, ale niestety nic to nie dało. Większość to praktycznie rozważania na okoliczność, jaki system wgrać, żeby sobie pograć bez problemów ze sterownikami do różnych gier, itp.

Ludzie piszą, że pod Win8 niektóre programy mają problem ze sterownikami mimo tego, że są dedykowane pod ósemkę. Programy, na których w tej chwili pracuję, chodzą pod win7 i wszystko jest OK i teoretycznie powinny chodzić również pod win8, przynajmniej tak wynika ze specyfikacji, ale z tego co piszą na ten temat w necie, to różnie z tym bywa.

Z ważniejszych rzeczy, na lapka będzie wrzucony office, program księgowy, kadrowy i photoshop. W planach jest jeszcze corel. Laptop ma chodzić w sieci.
Nie będzie podróżował, ma służyć jako narzędzie do pracy w biurze. Będzie po prostu leżał na biurku i tyle.

Prosiłabym o jakieś opinie w tym temacie.
Na forum są na pewno osoby, które mają doświadczenie w tej kwestii i mogą coś podpowiedzieć.

W sieci jedni piszą, że na lapka lepsza jest ósemka, bo podobno jest szybsza i wydajniejsza.
Inni zalecają siódemkę, bo jest prostsza i wygodniejsza w obsłudze, bardziej stabilna.

Im więcej czytam na ten temat, tym większy mam mętlik w głowie. Może ktoś już borykał się z tym problemem i może coś doradzić?

Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Odpowiedz
Jeśli poszukujesz systemu do pracy, z całą pewnością polecam Win 7. Ósemka tylko utrudnia najprostsze czynności i posiada praktycznie niepotrzebne kafelki, z których przy pracy, i tak się nie korzysta. Może i jest szybszy od siódemki, ale jakby patrząc, wszystko można odpowiednio w ustawieniach zmienić wg. potrzeb. Mam okazję pracować na obu tych systemach i z całą pewnością polecam 7. Przejrzystszy, łatwiejszy w obsłudze, nie trzeba szukać najprostszych funkcji. Jak z sterownikami i kompatybilnością to na obu systemach nie miałem żadnego problemu. Moim zdaniem ósemka nadaje się tylko na ekrany dotykowe.
Odbiegając trochę, jako komputer do pracy, który ma stać w miejscu to polecam dużo bardziej stacjonarny, praktycznie wszystko można dopasować według potrzeb, mniej problemów z nim i oczywiście jest większa wygoda pracy, choćby dzięki większemu ekranowi.
Odpowiedz
Windows 8 to najgorszy do tej pory wypust Małomiękkiego. Poza tym zanim skończy się wsparcie dla Win 7, to o Win 8 już nikt nie będzie dawno pamiętał.
Odpowiedz
(04-06-2014, 11:13)DonMateo07PL napisał(a):  Odbiegając trochę, jako komputer do pracy, który ma stać w miejscu to polecam dużo bardziej stacjonarny, praktycznie wszystko można dopasować według potrzeb, mniej problemów z nim i oczywiście jest większa wygoda pracy, choćby dzięki większemu ekranowi.

Witam

Co do stacjonarki, to niestety nie wchodzi w rachubę. Mój szef generalnie nastawiony jest na "nie", ale myślę, że laptop 17 wystarczy i też spełni swoją rolę.

W takim razie w świetle Waszych opinii - Twojej i Pinto - decyduję się na lapka z win7, tym bardziej, że Pinto rzucił ważny temat wsparcia dla "siódemki", co dla mnie jest dosyć istotne. W tym temacie jestem całkiem zielona, a w firmie niestety nie mam człowieka, od tego typu spraw.

Wielkie dzięki za pomoc, zarówno Tobie jak i Pinto.
Odpowiedz