JAK UŻYĆ WYRENDEROWANYCH KANAŁÓW ALPHA z CINEMA4D (w animacji)
    Witajcie!
Temat teoretycznie mógłby znaleźć się na forum o Cinema4D, ale raczej dotyczy także SONY VEGAS!
* Mam wyrenderowaną animację z kanałem alpha, bez opcji straight alpha w Cinema4D.
* W efekcie renderu otrzymuję dwa pliki jak w załączniku - jeden to alpha czarno białe a drugi oryginalny film z czarnym tłem (tu: jpeg ale wygląda to tak samo jak w przypadku video)
* Niestety nie bardzo wiem, jak wykorzystać te dwa filmy w programie Sony Vegas, wrzucałem je równolegle na siebie, przestawiałem różne właściwości każdego z nich ale bez rezultatu://
Ma ktoś jakiś pomysł?
Odpowiedz
Nie za bardzo kapuję, jakoś tak chaotycznie napisałeś.

Moja rada: wyrenderować z Cinema 4D materiał w NIESKOMPRESOWANYM AVI - on zachowa przeźroczystość. I tak też robię, bez pieprzenia się i z 2TB dyskiem do takich zabaw.

Inna rada: to wyżej (czarno białe) to zapewne maska, pewnie jakieś dwie animacje dostałeś. Wystarczy więc pobawić się funkcją "MASK" w Vegasie i trybami kompozycyjnymi.

Nie wiem jak to zrobić bo ja zwykle się bawię i wychodzi mi to po jakiejś próbie, przypadkiem.
Odpowiedz
[quote='Bunch' pid='52429' dateline='1396737668']
Nie za bardzo kapuję, jakoś tak chaotycznie napisałeś.

Material jest wyrenderowany z Cinema 4D w NIESKOMPRESOWANYM AVI - po zaznaczeniu, że ma być też alpha to otrzymuje drugie takie samo video możliwe, że jak wspomniałeś z maską:) tylko, że za bardzo i tak nie kapuję, gdzie i jak mam tę maskę nałożyć:// co innego w photoshopie:)
Odpowiedz
Skoro tak to czemu pytasz o renderowanie programem Cinema 4D na forum zupełnie innego programu?
Odpowiedz
jestem raczej w dobrym miejscu, bo przecież pytam jak wykorzystać taką maskę w Sony Vegas???
Odpowiedz
umieść maskę nad filmem i przełącz w ścieżce maski Compositing Made na Multiply (Mask)
Odpowiedz
Zakładając, że w wyrenderowanym wideo jest naprawdę kanał alfa...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz